Proč zvolit dřevěnou podlahu

dřevěná podlaha
Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Dřevěné podlahy se dnes těší značné oblibě, což je mimo jiné zapříčiněné i tím, že nejsou příliš náročné na údržbu. Pořizují si je příznivci moderního stylu, ale i vyznavači klasické elegance nebo rustikálního stylu. V současnosti je nabídka dřevěných podlah na trhu velmi rozmanitá, takže si vybere opravdu každý! Výběr dekoru podlahy by v každém případě měl být uvážlivý a v potaz je nutné vzít celou řadu faktorů.

Třívrstvá dřevěná podlaha zamezí absorpci vlhkosti z okolí

Někteří odpůrci dřevěných podlah mohou v jejich neprospěch argumentovat známou skutečností, že typickou vlastností dřeva je jeho přizpůsobivost obsahu vlhkosti okolí, což může mít za následek až změnu rozměrů jednotlivých dílů podlahy. V současnosti je již toto potenciální nebezpečí zmírněno vícevrstvou konstrukcí. Třívrstvá dřevěná podlaha se tak může chlubit vysokou mechanickou stabilitou a odolností směrem k teplotním a vlhkostním změnám.

Třívrstvé dřevěné podlahy a jejich složení

Kvalitní třívrstvé dřevěné podlahy sestávají obvykle z pohledové nášlapné vrstvy, jež je kolmo podložena lamelami střední vrstvy, pod ní se pak ještě lepí spodní vrstva, která je ve styku s podkladem. Dřevěná podlaha tohoto typu je mezi zákazníky velmi oblíbená i zásluhou rychlé a jednoduché pokládky. Tento typ podlahy se k podkladu lepí nastálo, druhou možností je využití pokládky plovoucím způsobem s pomocí zámkového systému. Třívrstvé dřevěné podlahy navíc dovolují i instalaci na podlahové topení.

Olejované dřevěné podlahy dovolují případné lokální opravy

V současnosti se doporučují spíše olejované než lakované dřevěné podlahy. Pokud je použit voskový olej, získá dřevěná podlaha elegantní matný vzhled. Současně u olejovaných podlah připadají v úvahu i potenciální lokální opravy, což u těch lakovaných v podstatě není možné.

O Autorovi:

Lucie aktivně píše od roku 2017 a je hybnou silou několika magazínů. Vyhledává aktuální témata a dokáže je s ohledem na SEO srozumitelně předložit čtenářům.


Lucie Čechová

Lucie aktivně píše od roku 2017 a je hybnou silou několika magazínů. Vyhledává aktuální témata a dokáže je s ohledem na SEO srozumitelně předložit čtenářům.

Další články