Příprava na jarní údržbu zahrady

sekačka
Foto: Husqvarna

Blíží se jaro a s ním i více práce na zahradě. Pokud je péče o ni zároveň zábavou a ne jen nutným zlem, pak jistě víte, že mít dobré vybavení je základ, o který je ale také potřeba se starat. Proto ještě před příchodem sezóny zkontrolujte vaše nářadí, ať vás nic s příchodem jara nepřekvapí.

Otravné sekání trávníku

Základním vybavením každého zahradníka je sekačka. Ačkoliv jde o nutnou a pravidelnou činnost, i mnoho zapálených zahrádkářů nemá sekání trávy zrovna v oblibě. Před příchodem jarní sezóny zkontrolujte ostří sekacích nožů. V případě, že jsou povolené, je dotáhněte a také je zbavte zaschlých nečistot. U elektrické sekačky nemusíte řešit olej, u benzínové jej společně s palivem doplňte.

Chcete-li se zbavit nezáživného sekání trávníku, můžete zauvažovat o koupi přístroje, který vše provede za vás. Dobré recenze mají robotické sekačky Husqvarna, které odvedou práci stejně dobře jako vy. Vysoce inteligentní systém této sekačky neohrožuje domácí mazlíčky a trávník seká ve vymezené ploše, kterou si určíte vy pomocí vodiče. Sekačky automower Husqvarna vám ušetří spoustu času, který můžete věnovat záživnější práci na zahradě.

Řetězové pily a křovinořezy

Řetězová pila je všestranný pomocník, kterého má ve své výbavě nejen dřevorubec, ale i majitel větší zahrady nebo sadu. Skvěle rovněž pomůže při ořezávání živých plotů. Před sezónou zkontrolujte stav řetězu a mezi každým použitím dohlédněte na to, aby byl správně napnutý. Udržujte také správnou hladinu oleje. Pila by měla být v každém případě co nejlépe očištěná.

Správnou péčí prodlužujete životnost nástroje, ale také předcházíte zamítnutí případné reklamace. Uvažujete-li o koupi, doporučujeme profesionální řetězové pily Husqvarna.

Pokud je vaše zahrádka menší a stačí vám křovinořez, pak i u něj nezapomeňte na základní údržbu. Zde jde především opět o doplňování maziva a kontrolu nože a žacích strun. Uvažujete-li o novém křovinořezu, opět doporučujeme Husqvarnu, která patří mezi špičku v oboru. Motorové či aku výrobky Husqvarna jsou jistotou dlouhé a spolehlivé služby.


Další články