Tipy na příslušenství pro zahradní bazény

žena u bazénu
Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Zahradní bazén je především radost. Aby přinášel co největší potěšení, je třeba se o něj pečlivě starat. To ovšem nemusí nutně znamenat namáhavou a obtěžující práci. Na trhu je spousta doplňků usnadňujících péči o bazén. Pojďme se podívat na ty nejzajímavější.

Snadný ohřev vody

Nejekonomičtější variantu ohřevu vody představuje solární plachta na bazén. Dopadající sluneční paprsky fungují jako lupa. Plachta současně zamezuje odparu, čímž dochází ke zvyšování teploty bez úbytku vody. Toto řešení pomáhá udržet přívětivou teplotu ke koupání i v noci nebo během chladnějšího období. Plachta také zamezuje znečištění vody, což je další příjemný benefit. Zvyšovat teplotu vody můžete také pomocí solárních panelů či prostřednictvím tepelného čerpadla. Ve druhém uvedeném případě však musíte počítat s náklady za spotřebovanou energii.

Čištění a dezinfekce

K udržení čisté vody vhodné ke koupání můžete použít řadu prostředků či přístrojů. Bazénová chemie je nutnost. Pro lepší efekt však lze použít například UV lampy. Ty likvidují viry a bakterie ve vodě, a tak napomáhají snižovat spotřebu bazénové chemie a chloru. Tím pádem ušetříte nemalé finance. Dalšího pomocníka představuje solinátor, který na solné bázi napomáhá k dokonalejší dezinfekci.

K odstraňování běžných nečistot, jako jsou větve nebo listí, slouží síťky či kartáče. Efektivním pomocníkem pro čištění bazénu je však robotický vysavač. Tento přístroj se automaticky postará o odstraňování nečistot a nánosů. Vaši asistenci k tomu nepotřebuje. Abyste ale do bazénu sami nezanášeli nečistoty, je vhodné používat vaničku na nohy, ve které si chodidla před vstupem do vody opláchnete.

V době, kdy se nekoupete, je vhodné na bazén umístit buďto výše uvedenou solární nebo klasickou krycí plachtu.

Závěrem

Slunné dny u vlastního bazénu mají představovat chvíle odpočinku, proto by údržba bazénu neměla představovat nekonečný koloběh čištění a dezinfikování vody. S uvedenými prostředky si práci výrazně usnadníte a budete si moci u vody užívat ještě více času.


Další články