Jak prodat nemovitost bez realitky?

dům
Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Prodej nemovitosti je pro většinu z nás zásadní krok v našem životě. Většinou se jedná o majetek, do kterého jsme investovali spoustu peněz, dlouhá léta se o něj starali a máme k němu osobní vztah a citovou vazbu. Ať už nemovitost prodáváme z jakéhokoliv důvodu, chceme prodat co nejrychleji a nejvýhodněji. Jde to provést „bez realitky“ na vlastní pěst?

Pokud jste se rozhodli prodat nemovitost bez realitní kanceláře, máte na výběr z velké řady různých serverů, které zveřejní váš inzerát. Liší se kvalitou zpracování, návštěvností i cenou. Někde vložíte nemovitost zdarma, pak vás čekají malé, ale pravidelné měsíční poplatky, jinde zaplatíte pouze za vložení inzerátu nebo za takzvané topování, tedy posun vašeho inzerátu na lepší pozici při vyhledávání.

Jedno mají tyto servery společné – takto zveřejněná nemovitost se objeví pouze na jednom jediném realitním serveru. Vy ale potřebujete co nejširší inzerci a pokud chcete dobře a rychle prodat nemovitost bez realitky, je třeba využít ne zrovna levných profesionálních serverů, jako jsou Sreality nebo Realityidnes.

Naštěstí existuje varianta, jak se placení těchto poplatků můžete vyhnout a přitom být vidět na celé řadě serverů. Nově můžete využít jedinečné služby Reality samoobsluha a zdarma, bez jakýchkoliv skrytých poplatků inzerovat „bez realitky“ na více než 50 realitních serverech. Při prodeji nemovitosti totiž platí, čím více lidí inzerci vidí – tím více bude prohlídek – čím více prohlídek – tím větší šance na prodej.

Jak stanovit cenu nemovitosti?

V podstatě existují tři různé ceny nemovitosti: cena, za kterou si prodávající myslí že prodá, cena, za kterou by chtěl kupující koupit a potom cena tržní. K dobrému prodeji je třeba znát místní poměry a cenovou mapu oblasti.

Co zvýší hodnotu vaší nemovitosti?

Prvním a mnohdy nejsilnějším dojmem kupujícího je právě vzhled. Špatné fotky neupraveného bytu či domu vám kupce nepřivedou. Prohlídka = první dojem = rozhodování. Pokud má vaše nemovitost drobné nedostatky, jakou jsou otlučené rohy nebo špinavé zdi, zvažte opravu nebo vymalování. Jsou to maličkosti, ale určitě tím zlepšíte první dojem u zájemce o vaši nemovitost.

Máte kupce? Podívejte se, jaký je další postup

Po úspěšné prohlídce nemovitosti doporučujeme uzavřít se zájemcem rezervační smlouvu a tím si nechat potvrdit jeho opravdový zájem. Teď už je na čase, obrátit se na svého advokáta nebo notáře, který pomůže zařídit vše potřebné.


Další články