Co má společného imunitní systém psa a člověka?

pes
Foto: Yoggies

Ze všech stran slyšíme, jak důležitá je imunita v  boji proti nemocem – u lidí. Jenže na naše čtyřnohé nejlepší přátele se dlouho zapomínalo. A tak psi dnes běžně trpí „civilizačními“ chorobami – alergiemi, zažívacími potížemi, a dokonce i závažnými nádorovými nemocemi…

Naštěstí, ne každému výrobci krmení je to jedno. Česká rodinná firma Yoggies se tak spolu s  veterináři, chovateli a dalšími odborníky začala intenzivně zabývat výzkumem a dopady zdravé a pestré potravy na zdraví psů.

Základem zdraví jsou probiotika

Díky výzkumu je zřejmé, že vývoj i zdraví psa závisí na kvalitě a také pestrosti potravy. A probiotické kmeny potřebují také kvalitní a pestrou „potravu“ tzv. prebiotickou složku krmiva. Mikrobiom pak může posilovat zdraví a být základem pro život bez alergií, průjmů, plynatostí, a zároveň pro odolnost proti parazitům i závažnějším nemocem.

A protože probiotických kmenů je mnoho, potřebují tyto různorodou a pestrou „výživu“. Ta nejvýznamnější probiotika pak pomáhají snižovat riziko alergií, posilují imunitu psa, léčí průjmy, odstraňují plynatost, mají protizánětlivé účinky, umí bojovat s parazity a mají i dalších důležité funkce pro tělo a zdraví psa.

Pes i probiotika potřebují kvalitní potravu

Aby však mohla být imunita psa posilována, je třeba tyto probiotické kmeny kvalitně a pestře vyživovat. Každému kmenu totiž „chutná“ něco jiného. Právě proto je velmi důležitá pestrost a kvalita potravy psa!

Jeden příklad za všechny: Psi, krmení granulemi lisovanými za studena Yoggies s probiotiky, nebyli chemicky odčervováni (jeden dokonce dlouhé 3 roky) a byli laboratorně testováni. Výsledky byly ohromující – testy na přítomnost parazitů (např. tasemnice a škrkavky) byly NEGATIVNÍ! 

Jak poznáte kvalitní a zdravé krmivo?

Nejpřirozenějším krmením je syrová potrava. Chcete-li granule, vždy hledejte ty s kvalitním složením, např. za studena lisované Yoggies, bez chemie, ideálně s příměsí probiotik. Syrová potrava, přílohy a granule od Yoggies splňují ty nejvyšší požadavky na zdravé krmení. Ve složení vždy na prvním místě mají jasně deklarovaný druh masa (ne směsi s nejasným složením, nebo tzv. „vedlejší produkty živočišné výroby“). Proto jsou krmiva Yoggies mezi chovateli i veterináři stále oblíbenější.

www.yoggies.cz


Další články

Souhlas se soubory cookie pomocí Real Cookie Banneru