reklamní prostor


Proč je důležité mít svého osobního kouče? Aneb dejte šanci změně

koučka šťastná
Osobní koučka Kristýna Šťastná. Foto: Tvujosobnirozvoj.cz

Tématika osobního rozvoje patří k těm v současnosti skloňovaným velice často. V čem všem nám může pomoct návštěva kouče?


Nebojte se změny

Lidskou přirozeností je lpět na aktuálně nastavených pořádcích. Změna bývá zdrojem strachu a nás provázejí negativní pocity z „kroku do neznáma“, nejistota z toho, jestli jsou naše schopnosti dostačující, jestli neselžeme.

Beze změn se však ve svém osobním i profesním životě nemůžeme posouvat dále. Často také udržujeme zlozvyky, které nás poškozují, dokonce si ve svém životě vědomě zachováváme toxické vztahy s lidmi, jejichž přítomnost nás oslabuje a nepřináší nám do života pozitivní vjemy. Sami však často na vykročení z těchto zažitých pořádků nemusíme stačit.

Vhodným průvodcem na této životní cestě se vám stane osobní kouč. Kouč sám o sobě ale samozřejmě nevyřeší veškeré vaše aktuální problémy. Bez soustředěné práce na sobě samém se posunout vpřed nemůžete.

Co dokáže kouč

Ale osobní kouč vám pomůže podívat se na situaci s nadhledem, naučí vás adekvátně vyjadřovat své pocity vůči druhým a poradí, jak si udržet žádoucí vnitřní stabilitu a jak efektivně odfiltrovat ty, kteří by tuto stabilitu mohli narušovat.

koučka šťastná
Kristýna Šťastná je absolventkou elitní školy koučů a mentorů Lenky Černé PURE MIND. Foto: Tvujosobnirozvoj.cz

S pomocí takovéhoto vedení se postupně můžete dopracovat k tomu, že váš život bude jednodušší, méně zatěžující a zbavíte se pocitů nejistoty, strachu a frustrace. Snadno a efektivně začnete dosahovat cílů, které si v životě vytyčíte, ať je to nalezení nového vztahu, urovnání sporů s nejbližšími nebo třeba hledání nového pracovního uplatnění. Platí totiž jednoznačně, že největší překážky v cestě za štěstím si mnohdy do cesty klademe my sami.

Kouč tak zajišťuje především podporu a motivaci. Rozhodně není soudcem, který by měl hodnotit pohnutky svého klienta. Klíčový je vzájemný vztah založený na důvěře a empatii. Změnu nesmí doprovázet stres, neměli bychom ji vnímat jako něco destruktivního. Naladit se je nutné na nové životní poslání.

O Kristýně Šťastné, osobní koučce

Příznačné jméno a mnohem více, to je koučka Kristýna Šťastná. Kristýna je absolventkou elitní školy koučů a mentorů Lenky Černé PURE MIND a současně i certifikovaným koučem metody Emočních rovnic.

Svůj profesní život od studia managementu nasměrovala k marketingu i psychologii. Své životní poslání nalezla právě v profesi osobní koučky. A svoje znalosti nyní předá i vám. Kristýna se stane spolehlivým průvodcem na cestě ke štěstí. Více informací o této zkušené koučce naleznete na https://tvujosobnirozvoj.cz.


Další články