Jaké látky prospívají vlasům (nejen) na podzim?

blond vlasy
Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Podzimní plískanice nejsou příjemné pro nás ani pro naše vlasy. Proto buďte připraveny a zásobte se prospěšnými látkami, které ocení celý váš organismus. Zdravé vlasy jsou totiž signálem celkové pohody. Jaké vitamíny na vlasy jsou natolik prospěšné, aby zamezily jejich třepení a padání i v těch nejnevlídnějších dnech? Přinášíme vám stručný přehled prospěšných látek, které se nacházejí ve stravě a také v potravinových doplňcích či šamponech.

Vitamíny

Pestrá paleta vitamínů není potřebná jen pro tělo, ale také pro vlasy. Vitamín A vyživuje pokožku hlavy a rozjasňuje vlasy. Vitamín C je jeden z nejznámějších antioxidantů, chrání buňky v celém těle, podporuje růst vlasů a ty se pak méně lámou, nevypadávají a nešednou. Vitamíny skupiny B podporují vitalitu vlasů, stimulují jejich růst, zamezují vypadávání či lámavosti vlasů a vzhledově je dělají přitažlivější. Důležitý je však i B-komplex. Ten je nezbytný pro vstřebávání vápníku, který podporuje buňky tvořící vlasy.

Minerály

V předchozím odstavci jsme zmiňovali vápník, který je důležitý pro vlasové buňky. Dále myslete na zinek, jehož nedostatek způsobuje vypadávání vlasů. Důležitým antioxidantem je také selen eliminující lupy a podporující růst vlasů.

Další prospěšné látky

O vlasy je nutné pravidelně pečovat, jinak se mohou dehydratovat. K jejich svěžesti napomáhá kyselina hyaluronová, která dobře váže vodu, vlasy hydratuje a zároveň podporuje tvorbu kolagenu. Tuto důležitou bílkovinu můžete také doplňovat. Vlasy budou lesklejší a přestanou se lámat.

O vlasy můžete rovněž pečovat přípravky s extraktem z bambusu, zeleného čaje či kopřivy.

Kombinace výše uvedených látek vede k jejich větší odolnosti, lesku a objemu. Zamezíte jejich vypadávání i lámaní a celkově přispějete k jejich vitalitě. S péčí byste ale neměli polevit ani s příchodem jara, kdy se vlasy po delší době vystaví slunečním paprskům, což je může znovu oslabit, než si na nové podmínky zvyknou.


Další články