Jaké látky prospívají vlasům (nejen) na podzim?

blond vlasy
Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Podzimní plískanice nejsou příjemné pro nás ani pro naše vlasy. Proto buďte připraveny a zásobte se prospěšnými látkami, které ocení celý váš organismus. Zdravé vlasy jsou totiž signálem celkové pohody. Jaké vitamíny na vlasy jsou natolik prospěšné, aby zamezily jejich třepení a padání i v těch nejnevlídnějších dnech? Přinášíme vám stručný přehled prospěšných látek, které se nacházejí ve stravě a také v potravinových doplňcích či šamponech.

Vitamíny

Pestrá paleta vitamínů není potřebná jen pro tělo, ale také pro vlasy. Vitamín A vyživuje pokožku hlavy a rozjasňuje vlasy. Vitamín C je jeden z nejznámějších antioxidantů, chrání buňky v celém těle, podporuje růst vlasů a ty se pak méně lámou, nevypadávají a nešednou. Vitamíny skupiny B podporují vitalitu vlasů, stimulují jejich růst, zamezují vypadávání či lámavosti vlasů a vzhledově je dělají přitažlivější. Důležitý je však i B-komplex. Ten je nezbytný pro vstřebávání vápníku, který podporuje buňky tvořící vlasy.

Minerály

V předchozím odstavci jsme zmiňovali vápník, který je důležitý pro vlasové buňky. Dále myslete na zinek, jehož nedostatek způsobuje vypadávání vlasů. Důležitým antioxidantem je také selen eliminující lupy a podporující růst vlasů.

Další prospěšné látky

O vlasy je nutné pravidelně pečovat, jinak se mohou dehydratovat. K jejich svěžesti napomáhá kyselina hyaluronová, která dobře váže vodu, vlasy hydratuje a zároveň podporuje tvorbu kolagenu. Tuto důležitou bílkovinu můžete také doplňovat. Vlasy budou lesklejší a přestanou se lámat.

O vlasy můžete rovněž pečovat přípravky s extraktem z bambusu, zeleného čaje či kopřivy.

Kombinace výše uvedených látek vede k jejich větší odolnosti, lesku a objemu. Zamezíte jejich vypadávání i lámaní a celkově přispějete k jejich vitalitě. S péčí byste ale neměli polevit ani s příchodem jara, kdy se vlasy po delší době vystaví slunečním paprskům, což je může znovu oslabit, než si na nové podmínky zvyknou.


Další články

Souhlas se soubory cookie pomocí Real Cookie Banneru