Tiny house jako plnohodnotná alternativa moderního bydlení

tiny house
Ilustrační foto. Zdroj: Pexels

Fenomén tiny housů, neboli malých domků, již není jen okrajovou zálibou několika nadšenců. Ze života na malém prostoru se stává regulérní a plnohodnotná alternativa bydlení nejen pro digitální nomády nebo samotáře, ale i pro páry či ženy po rozvodu. Tiny house totiž není synonymem pro maringotku či karavan, tento pojem představuje moderní bydlení s veškerým zázemím na malém, ale dobře promyšleném prostoru.

Tiny house jako cesta i cíl

Tiny house je možné využít jako prostor pro trvalé bydlení, ale i sezónní záležitost. Pro mnohé se takové bydlení stává životním stylem. Pokud je tiny house mobilní, lze s ním svobodně cestovat, poznávat nová místa a být v těsném kontaktu z přírodou. Ne každý si ale takový luxus může dovolit, a tak je tento typ bydlení často volen i z ekonomických důvodů. Každý totiž nechce nebo nemůže platit dlouhá léta hypotéku.

Takovým příkladem může být žena po rozvodu. Nemálo z nich volí tiny house jako součást životní změny, která je ekonomicky schůdná. Stavba se dá pořídit relativně levně a zároveň je možné ji využít s veškerým komfortem. Je v ní myšleno na kvalitní spaní, kuchyň se vším všudy, úložné prostory i na zázemí pro práci. Tyto moderní malé domky mají veškeré přípojky, lze je zateplit či vybavit podlahovým topením. Nespornou výhodou jsou pak nižší náklady na energie i menší plocha k uklízení.

Současný cenový vývoj ve stavebnictví jasně naznačuje, že zájem o bydlení v tiny housech poroste. Stavba běžného domu se totiž pro mnoho zájemců může stát finančně nezvladatelnou zátěží, stejně jako koupě bytu, jejichž ceny stále strmě rostou.

Vznikl prostor s komplexními informacemi o bydlení v tiny housech

Bydlení v tiny housu je v Česku stále v plenkách. Proto vznikl portál TinyHouseSpace.com, který vytváří prostor pro setkávání majitelů malých domků, poskytuje informace i pro zájemce o takové bydlení, doporučuje výrobce tiny housů a mapuje pozemky, kde je možné tiny house zaparkovat nebo rovnou postavit. Součástí webového portálu je i komplexní podpora.


Další články