Ukládáme fotografie z dovolené. Jak vybrat správné fotoalbum?

focení
Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Blíží se doba dovolených a výletů, tedy čas, kdy se naše telefony a fotoaparáty více než kdy jindy zaplňují vzpomínkami v podobě fotografií. Snímky zachycující příjemné okamžiky s rodinou či přáteli u moře, na horách nebo v kempu by neměly zůstat polozapomenuté v počítači nebo na zálohovém disku. A i to je důvod, proč je klasické ukládání fotografií stále aktuální. Jaké fotoalbum ale vybrat?

Možností je několik. Nejčastější volbou je zasouvací fotoalbum, to ale nutně neznamená, že je tato možnost nejlepší. Jde především o preference, a tak se lidé stále častěji vrací ke klasickým albům nebo volí samolepicí fotoalbum či fotoknihu.

Zasouvací fotoalbum

Kniha s průhlednými kapsami na fotografie a místem na jejich popis. Výhodou těchto alb je jejich variabilita i vysoká kapacita. Na výběr je velké množství motivů. Nelze si však fotografie na listy rozvrhovat dle libosti.

Klasické fotoalbum

Jedná se o pevnou knihu s papírovými listy s oddělujícím pavučinkovým papírem. Z vazby alba plyne mnoho výhod, tou hlavní je dlouhá životnost, ale také nesmíme zapomenout na jistou noblesu, které takové klasické fotoalbum má. Systém ukládání fotografií je nejčastěji dvojí – pomocí speciálního lepidla nebo speciálních růžků. Obě metody poskytují prostor pro kreativitu a fotky si lze libovolně rozvrhnout.

Samolepicí album

Tento systém ukládání fotografií má velkou výhodu, protože lze takto archivovat snímky různých velikostí a nejen to. Samolepicí album je možné doplnit o drobné suvenýry jako jsou letenky, vstupenky, pohledy nebo bankovky. Na výběr je mnoho motivů desek, stejně tak jako různý počet listů. Fotografie se vlepují pod fólii jednoduchým způsobem a podobně jako předchozí možnost má i tento systém ukládání zážitků velice dlouhou životnost.

Fotokniha

Fotokniha může představovat zajímavou alternativu k výše uvedeným albům. Je také vhodná jako dárek. Životností se ovšem nevyrovná klasickým fotografiím, proto mějte snímky vždy zálohované.


Při výběru fotoalba ale nemyslete jen na vazbu. Důležitým parametrem je samozřejmě rozměr fotografií a také jejich množství. Nejprve si zvolte počet snímků k vyvolání a poté až album. Předejdete tak nepříjemnosti, kdy by vám některé pěkné fotky mohly přebývat.


Další články