Inspekce nemovitostí odhalí skryté vady včas

inspekce nemovitostí
Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Plánujete koupi či prodej domu, bytu nebo jiné nemovitosti a chcete mít jistotu, že neobchodujete se zajícem v pytli? Nebo jen nechcete mít pochybnosti, zda je vaše domácnost po technické stránce v pořádku? Obraťte se na inspektora nemovitosti. Pouze tak získáte profesionální důkaz, v jakém stavu je nemovitost, kterou prodáváte nebo kupujete, či jak je na tom vaše bydlení.

Inspekce zjistí všechny závady nemovitosti

Inspekci nemovitosti provádí certifikovaný inspektor, který zjistí aktuální závady nemovitosti a poradí, jak se s nimi vypořádat. Zároveň vás upozorní na vady nebo problémy, které se mohou vyskytnout v budoucnu. Díky této profesionální práci můžete ušetřit tisíce korun za včasné opravení závad, které by při jejich brzkém neodhalení mohly vést k vysokým nákladům na opravu. Při prodeji bez inspekce zase riskujete odstoupení od kupní smlouvy kvůli skrytým závadám.

Technická prohlídka nejprve probíhá neinvazivním měřením, tudíž nedojde k žádnému fyzickému zásahu do nemovitosti. Pokud inspektor nemovitosti zjistí nesrovnalost, kterou nelze identifikovat neinvazivní analýzou, je nutné použití sondy. Tyto metody odhalí přesný stav zkoumaného objektu.

Ti nejlepší inspektoři nemovitosti využívají ke své práci nejmodernější metodiku. Špičkovou metodou je Nemopas, která prověřuje nemovitost z mnoha hledisek osmi technických oborů. Nemopas zkoumá 120 druhů rizik a zákazník má jistotu, že výsledky odpovídají skutečnosti. To dokazuje i tříletá garance, která ručí za to, že v případě dobrého výsledku, poruchy ve zkoumaných oblastech nenastanou.

Rekonstrukce? I zde je inspekce nemovitosti na místě

Inspekci nemovitosti doporučujeme využít i při plánované rekonstrukci domu či jiného objektu. Máte v domě průvan? Vlhnou vám zdi? V těchto případech je nutné najít hlavní příčinu problémů. Ne vždy je odhalení potíží pro laika jednoduché, proto nenechávejte nic náhodě.

Inspektor nemovitosti musí být profesionál

Ať už jsou vaše důvody k povolání inspektora nemovitostí jakékoliv, určitě vyhledejte prověřeného specialistu, který disponuje veškerými potřebnými oprávněními k této činnosti. Zjistěte, zda je dotyčný členem Asociace Inspektorů Nemovitostí s akreditačním pověřením a pokud ano, neváhejte se na něj obrátit. Poté můžete být v klidu a těšit se z koupě bytu, domu nebo z peněz utržených prodejem vaší zkontrolované nemovitosti.


Další články