Hry, u kterých se vaše dítě bude hýbat. A rádo.

consulta
Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Rádi byste vaše dítě trošku rozpohybovali, ale čelíte nelítostnému nepříteli všech rodičů – tabletu? Nic není ztraceno. Máme pro vás pár tipů na pohodové hry doma, u kterých si dítě procvičí hlavu i tělo – a ještě ho to bude bavit.

Nakažte dítě radostí ze života

Vidí vás dítě často sedět u počítače a mobil neodkládáte ani ve sprše? Nemůžeme se pak divit, že dítě dělá to samé. Sami jsme ho to tak naučili. Dětem musíme jít příkladem. Jestli chcete, aby se dítě více hýbalo, hýbejte se s ním. Nenuťte dítě dělat něco, co sami neděláte. Nebude tomu rozumět a nebude to dělat rádo.

S pohybem začněte pozvolna

Nemusíte začínat hned maratonem a dítě znechutit na další rok dopředu. Pokud dítě nebylo dlouhé roky zvyklé na pohyb. Začínejte pozvolně. Hravou formou, tak aby si ani nevšimlo, že se hýbe. A jak třeba?

Hra Na čísla

Ve svém bytě nebo domě rozmístěte na nejrůznější místa papírky. Pokud chcete před dítětem vypadat trošku cool a nelepit po bytě staré kusy papíru žvýkačkou, můžete použít samolepící štítky Magic Chart. Nejsou drahé, vypadají skvěle a drží díky elektrostatickému náboji, takže v bytě nic neušpiníte.

  1. Na každý papírek napište jméno kamaráda dítěte a pěticiferné číslo. Čím více papírků popíšete, tím těžší úkol pro dítě a více si zaběhá. Některé můžete dát na viditelné místo, některé klidně trošku schovejte, ať je hra zábavnější.
  1. Dítě vyběhne do bytu. Musí lístečky hledat a zapamatovat si jméno i číslo a to napsat na předem stanovené místo. Třeba na nástěnku. Pokud žádnou nemáte, skvělá je třeba samodržící nástěnka, nemusí se nikde montovat. Jen se přiloží a drží na jakémkoliv povrchu. Díky tomu může dítě chodit zapisovat čísla na nezvyklé místo a hra ho bude více bavit.

lepík    tabule

  1. A že dítě číslo po cestě zapomnělo? I to se stává, prostě se musí vydat zpět, znovu přečíst, znovu běžet k nástěnce a správně zapsat.
  1. Samozřejmě vyhrává ten, kdo má v co nejlepším čase správně nalezená a sepsaná všechna jména a čísla. A nezapomeňte, že hrajete taky JPokud máte dětí více, můžete tvořit i týmy.

Fantazii se meze nekladou

Možností variant této hry, u které se děti zároveň proběhnou a zároveň musí používat hlavičku je spousta. Můžete například:

–       Místo jmen a telefonních čísel na nejrůznější místa schovávat kvízové otázky a dítě na ně musí správně odpovědět. Na konci se vyhodnotí počet správných odpovědí a čas.

–       Místo běhání můžou děti od lístečku s otázkou k nástěnce pro zapisování např. skákat po jedné noze, plazit se, cestou něco zpívat (aby se jim to hůře pamatovalo).

To nejdůležitější je, aby vás to všechny bavilo a užili si prima čas společně. Bez elektroniky. Prostě jen tak, postaru a báječněJ. A pokud cítíte, že si po skvělé stráveném dni s dětmi zasloužíte svoji chvilku klidu, zkuste to se skvělou kávou z malé domácí pražírny Mokaflor. Ohromí vás.

tabule tabule

consulta


Další články