Smart Kid Belt: nový a bezpečný způsob přepravy dětí ve vozidle

smart kid belt
Foto: Smart Kit Belt

V obchodech, na čerpacích stanicích a především na internetu si lze koupit zařízení, které podle výrobce dokáže úspěšně nahradit autosedačku. Jedná se o dětský bezpečnostní pás Smart Kid Belt.

Bezpečnostní pás Smart Kid Belt

Tento nový produkt se nazývá Smart Kid Belt pro děti od 4 do 12 let a od 15 do 36 kg. Sestává z nastavitelného bezpečnostního pásu s přezkami. Tento pás je určen k připojení k bezpečnostnímu pásu automobilu a chrání tak přepravované dítě. Díky nízké ceně, velikosti a skladnosti jsem se rozhodla tento pás v autě vyzkoušet také.

Smart Kid Belt je legální

Zprvu jsem měla obavy, zda nebudu mít při případné silniční kontrole problém s policií. Když jsem však pás kupovala, obdržela jsem od prodejce informaci, že tento výrobek slouží jako dětský zádržný systém ve smyslu § 2 zákona č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích („dětská autosedačka“). Je homologován je pro použití na území EU podle předpisu EHK OSN č. 44 verze 04 (E20 44R-04 4013) pro skupinu II. a III., tj. pro děti od 15 do 36 kg nebo do výšky 150 cm. Díky tomu vám žádné pokuty od policie nehrozí. Součástí byla také  k dispozici informační kartička pro případnou policejní kontrolu.

Jednoduché a rychlé řešení i pro více dětí

Vzhledem k tomu, že se jedná pouze o malý pás, který se vám vejde do kapsáře, malé kapsy u batohu nebo tašky, můžete jej použít i pro tři děti v autě. Konečně někdo přišel s řešením, kdy si s manželem nemusíme neustále přehazovat autosedačky z jednoho auta do druhého. Stačí pás nacvaknout spodní sponou k pásu auta, posadit a opřít dítě, pak jej přepásat klasickým jízdním pásem. Pak se nastaví délka Smart Kit Belt a upevní se horní spona tak, aby byl pás 5 cm nad ramenem dítěte. Takto snadnou instalaci jsem opravdu nečekala. Spony se zapínají trochu ztuha, ale na to si zvyknete.

Naše hodnocení:certifikát

Galerie:

O Autorovi:

Lucie aktivně píše od roku 2017 a je hybnou silou několika magazínů. Vyhledává aktuální témata a dokáže je s ohledem na SEO srozumitelně předložit čtenářům.


Lucie Čechová

Lucie aktivně píše od roku 2017 a je hybnou silou několika magazínů. Vyhledává aktuální témata a dokáže je s ohledem na SEO srozumitelně předložit čtenářům.

Další články