Jak vybírat dětský bazének? Hlavním požadavkem je vždy bezpečnost

dětský bazének
Zdroj obrázku: Iryna Dincer / Shutterstock.com

V letních měsících je nesmírně příjemné zchladit se ve vodě. Abyste ale s malými dětmi nemuseli na koupaliště, kde je záplava lidí a větší nebezpečí nějaké nehody, vyplatí se pořídit malý dětský bazének, který si snadno můžete dát nejen na zahradu, ale klidně i na balkon nebo terasu. Zábavné dětské bazény zpestří vaše letní dny a děti naprosto nadchnou. Jak je vybírat?

Základní požadavky

Bazének je nutné vybírat zejména podle věku dítěte. Od věku dítěte se pak odvíjí design, nosnost a rozměry. Zvažte také účel bazénku – jestliže jej budete častěji přenášet, zvolte lehký nafukovací model, v opačném případě můžete zkusit model z pevného plastu.

Pevná konstrukce

Bazénky z plastu s pevnými stěnami bývají velmi odolné a dají se využít nejen na vodu, ale klidně také jako konstrukce pro pískoviště. Nafukovací bazénky mívají 1 až 4 nafukovací prstence. Nafukovací modely mohou mít ve výbavě také stříšku nebo jiné prvky, ale vždy dejte přednost bezpečnosti před čímkoliv jiným.

Příslušenství

Atraktivitu bazénku může zvýšit také přidání některých zábavných prvků. Některé bazénky mají v základní výbavě třeba i různé hračky, skluzavky a vodní sprchy. To vše je skvělé, ale opět se ujistěte, že to odpovídá věku a schopnostem vašeho dítěte.

Opatrnosti není nikdy dost

Je zcela zásadní se při výběru orientovat dle věku a schopností dítěte. Pokud je u produktu uveden doporučený věk, rozhodně se jím řiďte – jinak platí, že čím mladší je dítě, tím by měl být bazének menší a mělčí. I když pořídíte bezpečný bazének, stále platí, že dítě nikdy nemůžete u bazénu nechat samotné bez dohledu. Bazének by také neměl mít žádné ostré hrany, oddělitelné malé části, které by dítě mohlo vdechnout a tak podobně. To jsou koneckonců pravidla, jimiž se je třeba řídit i pří výběru jiných hraček. Oblíbené krásné dětské domečky by nikdy neměly obsahovat příliš malé části nebo výrobky ze zdravotně závadných materiálů. Dnes už se něco podobného děje málokdy, ale přesto je třeba být obezřetný.


Další články