Na batohu pro děti se šetřit nevyplácí

děti ve škole
Ilustrační foto. Zdroj: Pexels

Nejen lidé nad padesát, ale stále častěji i malé děti mají v současné době potíže se zády. Za tento druh problémů je možné vinit nejen špatný životní styl, ale rovněž i nevhodný batoh do školy.

Proto byste měli během kupování školní brašny dávat větší zřetel na její kvalitu, ať pak nemají vaši potomci záda jako paragraf.

Velká zátěž ničí záda

Děti, zvláště ty ještě školou povinné, mají mnohem měkčí kosti než dospělí, takže je logické, že páteř se jim deformuje mnohem snáze. I taková drobnost jako aktovka a styl jejího nošení může dítko do dalších let pořádně poškodit.

Školní batohy by měly mít tu nejvyšší možnou kvalitu, a to nejen co se provedení týče, ale také hmotnosti. Učebnice, sešity a další potřebné pomůcky totiž už něco váží, takže není příliš žádoucí, aby i samotné zavazadlo bylo těžší, než je nezbytně nutné. Batohy do školy od české firmy Still tyto parametry perfektně splňují. Navíc jsou i dokonale ergonomické.

Správná ergonomie je zásadní

Ať už se jedná o školní batohy pro 1. stupeň nebo školní batohy pro 2. stupeň, vždy by se mělo jít o maximálně ergonomické kousky. Nepříliš kvalitní modely nedokáží kopírovat křivku zad, což může vést k svalovým nerovnováhám a následně i k případné skolióze.

Správné brašny by naopak měly fungovat pro páteř jako dokonalá opora, díky čemuž je možné s nimi přenášet i vyšší váhy, aniž by u dětí docházelo k bolestem a deformacím zad.

Naučte děti batohy správně nosit

I ta sebelepší školní aktovka pro prvňáčky či vyšší stupně může být vyrobena podle nejmodernějších metod, ovšem v případě špatného nošení svou funkci bude plnit pouze napůl, nebo dokonce vůbec ne.

Proto byste měli své děti naučit školní brašny nosit správně. Mnoho z nich totiž chodí do školy s aktovkou pouze na jednom rameni, což je dokonalý způsob, jak si vypěstovat skoliózu či jinou deformaci páteře.


Další články