Praktické rady, jak nakrmit štěně

Máte doma čerstvě štěňátko a nevíte jaké živiny mu dopřát? Nový přírůstek do rodiny s sebou, kromě roztomilosti a radosti, přináší i hodně povinností. Značka HUSSE přináší menší přehled o tom, jak se vyvarovat některým chybám při krmení vašeho psího miminka.

Jaké vybrat krmivo

U štěňátek je správná výživa zásadní, nejen pro jejich další zdravý vývoj. Proto by majitelé měli sáhnout po té nejlepší na trhu. V první řadě je velmi důležité, aby Váš mazlíček měl dostatek kvalitních bílkovin. U větší plemen je ideální množství bílkovin okolo 27%, u menší plemen okolo 30%. Firma HUSSE vytvořila jedinečné psí krmivo vyvinuté speciálně pro štěňata. Krmivo Valp je super prémiové krmivo, které obsahuje dostatek důležitých živin, vitamínů a minerálů, potřebných ke správnému růstu štěněte. Krmivo je vhodné pro štěňata od 3 týdnů. U čerstvě narozených pejsků je důležité, aby velká část bílkovin byla tvořena z živočišných zdrojů, které pejsek tráví nejlépe.

Štěňatům je kvůli správnému kousání i trávení přizpůsobená i velikost granulí. Granule Valp obsahují glukosamin a chondroitin, látky které podporují správné fungování a růst kloubů. Výrobky HUSSE neobsahují barviva ani konzervační látky.

Výživné rituály

Se správnou výživou jsou důležité i správné stravovací rituály, ano i u pejsků. Krmení by se mělo odehrávat ve stejný čas. U štěňat si krmení můžete rozložit na 4x menší porce denně. Později krmiva přidáme a dávek ubereme. Abychom se vyhnuli torzi žaludku, pejsek by měl mít po jídle i během něj klid. Za optimální se považuje 30 minut.

Pokud pejsek nesežere v misce vše, misku uklidíme na později. Naučíme ho tak dojídat. K žrádlu je samozřejmostí dostatek čerstvé vody. Vodu by měl mít pejsek k dispozici po celý den.

www.husse.cz


Další články