Díky kvalitnímu pojištění odpovědnosti se zbavíte zbytečných starostí

nehoda

Komerční pojišťovny aktuálně nabízejí na trhu nejrůznější produkty, kdy mnohé z nich možná právě využíváte. Běžně lidé využívají pojištění nemovitosti, případně se hojně využívá cestovního pojištění. Existuje ale celá řada jiných případů, kdy se vyplatí pojistit. Jeden z těchto případů se týká pracovněprávního vztahu, ve kterém je drtivá většina lidí. A v zaměstnání, ač si to nemusíme připouštět, může zaměstnanec velice snadno způsobit škodu.

Je potřeba zvážit rizika

Zda má konkrétní pojištění smysl, to vždy zjistíme analýzou rizik. Je zkrátka potřeba si určit, zda stojí za to v konkrétním případě sjednat pojištění. S ohledem na případ, který jsme zmínili v úvodu, je potřeba zvážit rizika související s vykonáváním určité pracovní činnosti. Zda je pravděpodobné, že zaměstnanec způsobí škodu a jaké by mohly být její následky. Pokud se rozhodneme, že má pojištění smysl, můžeme přistoupit k pojištění odpovědnosti zaměstnance za škodu. Toto pojištění, stejně jako libovolné jiné, by mělo odrážet míru rizika, které je spojeno právě s konkrétním zaměstnancem. Takové pojištění si může sjednat: 

  • Zaměstnanec sám
  • Zaměstnavatel, nejčastěji hromadně

Pokud sjednává pojištění zaměstnavatel, často je výhodné sjednat toto pojištění pro více zaměstnanců současně. Lze tak někdy dosáhnout na množstevní slevu. Pojištění si však samozřejmě může sjednat také samotný zaměstnanec.

pojišťova ergo

Jaké pojištění je k dispozici?

Každá pojišťovna samozřejmě nabízí různé varianty konkrétního pojištění. Ty jsou právě rozděleny zpravidla již podle zmiňované míry rizika, ale také podle rozsahu krytí pojistných událostí. Zpravidla máte k dispozici určité standardní pojištění, a potom lze zvolit další rozšířené varianty. Podobně to má také pojišťovna ERGO, kdy máte v souvislosti s pojištěním odpovědnosti zaměstnance na výběr tři varianty pojištění. Jednak je to varianta Standard, která vyhoví většině zaměstnanců, ale potom jsou tady také varianty Řidič a Řidič PLUS.


Další články