Venkovní rolety jsou pro střešní okna tím nejlepším řešením

střešní okno
Zdroj obrázku: Only_NewPhoto / Shutterstock.com

Pokud bydlíte v podkroví, střešním oknům se nedá vyhnout. Možná jste z nich nadšení a líbí se vám krásný pohled na modré nebe nebo hvězdnou oblohu. Mají však přeci jen jednu nevýhodu – propouštějí do podkroví mnohem více světla než okna svislá. Intenzita slunečních paprsků však může být zejména v létě natolik silná, že je potřeba ji regulovat. Možností regulace tepla a světla střešními okny je hned několik – zejména koupě venkovní markýzy pro střešní okna se jeví jako velmi dobrá a funkční volba.

Jak fungují předokenní rolety?

Velmi dobře dovedou regulovat prostupnost tepla během léta. Lamely jsou obvykle vyrobeny tak, že jsou plněné polyuretanovou pěnou, díky čemuž dovedou světlo zachytit ještě, než se dostane na samotnou okenní tabuli. Díky tomu je ochrana před teplem a světlem skutečně efektivní. Ušetřit můžete ale také v zimě. Díky zatemnění oken můžete pomáhat udržovat teplo uvnitř domu a snižovat spotřebu energií. Poskytují také dokonalé zatemnění nebo dovedou do značné míry redukovat množství hluku, který zvenku přichází. Můžete zvolit zatemňovací rolety do střešního okna a máte jistotu, že se vždycky parádně vyspíte.

Nabídka je široká

Na trhu jsou různorodé rolety s různými systémy ovládání. Jde o ovládání manuální, elektrické nebo na solární pohon. Každé řešení má své výhody a nevýhody a liší se samozřejmě také cenově. V tomto ohledu se může vyplatit nechat si poradit od odborníků, kteří se dané problematice věnují.

Montáž nechte na odbornících

Zejména pokud volíte rolety s elektrickým pohonem, bude nezbytné, aby je na okna umístil a správně seřídil profesionál. Jde o drahý výrobek, který se může neodbornou manipulací poškodit, a proto je důležité investovat do kvalitní instalace, která zajistí bezproblémový provoz, vaši maximální spokojenost i dlouhou výdrž celého systému.


Další články