Chytré hodinky střeží vaše děti, když zrovna nemůžete být s nimi

LAMAX WatchY2
LAMAX WatchY2. Foto: LAMAX

Možná si říkáte, že je zbytečné pořizovat dítěti chytré hodinky. Až vám ale představíme LAMAX WatchY2, zjistíte, že se tento malý přístroj stane velkým pomocníkem především pro vás, rodiče. A protože děti jsou to nejcennější, co máme, je přirozené, že nám na jejich bezpečnosti obzvláště záleží. S chytrými hodinkami se sledováním polohy ale budete vždy klidu. Už si nebudete muset dělat starosti, kde se vaše dítě právě pohybuje a kdykoliv se s ním budete moci spojit.

Perfektní pomocník pro váš klid

Součástí hodinek LAMAX WatchY2 je mobilní aplikace určená pro Android a iOS, která slouží pro monitorování pohybu dítěte v reálném čase. Aplikace využívá mapových podkladů od Googlu a polohu lze vyhledat i 30 dní zpětně. Hodinky obsahují přesný GPS modul, a tak si můžete zkontrolovat, zda máte syna nebo dceru na kroužku, u babičky nebo u kamarádů.

Hodinky lze také párovat s dalšími hodinkami. Poznáte tak například, že jsou sourozenci spolu. Aplikace také hlídá stav hodinek, pozná, že je čas přístroj nabít.

Skvělé je, že lze aplikaci nainstalovat na několik zařízení a přitom sledovat jedny hodinky. Klid tak mohou mít oba rodiče současně.

Jenže jaký by to byl klid, kdybyste stále museli klikat na displej vašeho smartphonu a sledovat, zda se vaše dítě náhodou nezatoulalo? A právě jako prevence proti neustálému sledování mobilu existuje skvělá funkce bezpečných zón. Je to jednoduché, v aplikaci nastavíte místa, která dítě zná a kde má být. Typicky jde o školu, kroužky, prarodiče a samozřejmě cesty tam a zpět. Pokud by dítě zónu opustilo, okamžitě dostanete upozornění, následně mu můžete ihned telefonovat a zjistit, co se děje. 

Proč hodinky a ne mobil

Přestože podobný systém na hlídání pohybu dětí umožňují i některé chytré telefony, obzvláště dítěti na prvním stupni není vhodné takové zařízení svěřovat. Snadno jej může někde zapomenout nebo zničit během hry. Chytré hodinky LAMAX WatchY2 něco vydrží, jsou vodotěsné a dítě je jen tak někde nezapomene. Výhodou je také větší výdrž baterie. Výrobce udává až 100 hodin na jedno nabití.

U hlídání pohybu to nekončí

Hodinky ale samozřejmě neslouží jen k hlídání pohybu. S dítětem je možné komunikovat pomocí textových zpráv, hovorů nebo patnáctisekundových vzkazů. V případě nouze může dítě použít tlačítko SOS, kterým se dovolá na vámi určené číslo. To se může hodit, třeba když dítěti ujede autobus.

Užitečná je i funkce budíku, krokoměr, výpočet ušlé vzdálenosti nebo výpočet spálených kalorií. Děti ocení barevný dotykový displej i možnost výběru ze dvou barev – černé pro kluky a růžové pro holky. LAMAX WatchY2 jsou lehké, a tak je každý bude nosit s radostí.

Data zůstávají v bezpečí

LAMAX používá vlastní servery a o bezpečnost osobních dat dbá nad rámec zákona o ochraně osobních údajů (GDPR). Data o pohybu vašich dětí jsou tak v bezpečí a nehrozí jejich ztráta nebo zneužití. Výrobce získal několik mnohonárodních bezpečnostních certifikátů, a to ISO 9001, IS0 14001, ISO 27001 a TÜV SÜD certifikát.

Kam a za kolik?

Prodejní cena hodinek je 2 490 Kč a zakoupit je můžete přímo na e-shopu značky LAMAX. Součástí výrobku je SIM karta od T-Mobile, která je určena přesně pro tento způsob použití. Komunikovat tak můžete začít ihned. Na kartu lze uložit až 10 čísel, které vaše ratolest snadno v hodinkách vyhledá. Používání SIM karty je zcela bez závazků a nemusíte se obávat dalších nákladů.


Další články