Plastový zahradní nábytek je nezničitelný a navíc může i dobře vypadat

zahradní nábytek
Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Řekne-li se plastový zahradní nábytek, mnozí z nás i představí kulaté stoly na vratkých nohách pořízené v nejbližším nákupním centru doplněné o stejně vratké židličky, jejichž nohy pod byť jen trochu objemnějším člověkem velice rychle povolí. Plastový zahradní nábytek zkrátka nepovažujeme za nic světoborného a uchylujeme se k němu jen v případě nejvyšší nouze. A to je možná škoda, protože moderní výrobci dokážou z plastu vytvořit opravdu dokonalé kousky, kterými byste se rádi chlubili.

Plastový zahradní nábytek na balkon i terasu

Někdo považuje plastový zahradní nábytek za přežitek, jiný v něm vidí jeho nové možnosti. Ve všech případech ale rozhodně nelze přehlížet jeho praktičnost. Na jaře jej uvedete do provozu pouhým otřením od prachu a napadaných nečistot, pokud nemáte volný prostor, nemusíte jej dokonce na zimu ani ukrývat před nepřízní počasí. Plastový zahradní nábytek může vypadat i elegantně a nadčasově, stačí si jen vybrat ten správný. Pomineme-li ikonickou bílou či hnědou plastovou židli, může nábytek z plastu tvořit i elegantní a nadčasové sady, které svým provedením vhodně doplní a podtrhnou vzhled terasy, ale i vyniknou na holém trávníku. Vybírat můžete z tradičního lesklého i matného provedení plastového zahradního nábytku, přičemž to druhé se lépe kombinuje, je méně výrazné a dobře zapadne do jakéhokoliv prostoru.

Jaké jsou výhody nábytku z plastu?

Kromě toho, že se plastový nábytek velice snadno udržuje, nemění příliš zásadně s léty svůj vzhled a je velice odolný. Především ženy pak ocení jeho nízkou hmotnost, díky níž zvládnou i ony venkovní nábytek v případě potřeby přemístit, kam se jim zlíbí. Chcete-li na plastovém nábytku ušetřit a vydáte-li se cestou nákupu těch nejlevnějších modelů, musíte počítat s nižší nosností nábytku a postupným vyblednutím barvy. Někomu to nevadí, ale někdo právě z tohoto důvodu volí raději kvalitní plastový nábytek. Mezi ten se počítá i nábytek z umělého ratanu.

Umělý ratan dobře vypadá

A opravdu dlouho, ale dlouho vydrží. Zahradní nábytek z umělého ratanu se vyrábí podobným postupem jako ten z ratanu pravého, jen je použit místo degradujícího ratanu mnohem odolnější a životnější plast. Na obvykle hliníkovou kostru jsou postupně naplétána umělá vlákna tak, že výsledný efekt je téměř k nerozeznání od běžného ratanového nábytku. Z umělého ratanu si můžete pořídit praktický stůl, židle nebo sofa a celou sestavu doplnit třeba květináčem na pěstování bylinek ze stejného materiálu.


Další články