Moderní rohová sedací souprava: Co zvážit před jejím nákupem?

rohová sedací souprava
Nabytek-Bogart.cz

Skutečně útulný obývací pokoj se neobejde bez pohodlné a stylové sedací soupravy. Pro větší místnosti je pak nejlepším řešením rohová sedací souprava, která zpříjemní roh pokoje a vytvoří tak prostor nejen pro relaxaci, ale třeba i práci nebo spánek.

Výhody rohových sedacích souprav

Naprostá většina rohových sedacích souprav se vyrábí s funkcí spaní, což je jednou z největších výhod tohoto nábytku. Pohovky jsou rozložitelné a poskytují místo až pro dvě osoby. Některé dokonce obsahují výsuvný úložný prostor pro ložní prádlo.

Další výhodou rohových sedacích souprav s funkcí spaní je skutečnost, že jsou snadno rozložitelné a pro kvalitní spánek není potřeba dokupovat žádné matrace. Ovšem pokud chcete soupravu využít pro spaní dlouhodobě, pak volte modely s pružinami typu Bonnell.

Jak jsme již nastínili na začátku článku, rohová pohovka přirozeně vyplní prostor v rohu místnosti, který je jinak často hůře využitelný. Delší stranu soupravy si samozřejmě můžete zvolit dle umístnění ve vašem interiéru. Trh nabízí skutečně nepřeberné množství sedacích souprav, a tak si tu pravou najde každý.

Volba barvy a typu tkaniny

V případě barvy byste měli volit odstíny, které ladí a nebo jsou shodné se zbytkem interiéru. Barva soupravy by měla být v místnosti zastoupena minimálně ještě na jednom kusu nábytku. Naopak by neměla být shodná s výmalbou místnosti, jinak by zanikla.

Pokud máte děti nebo domácí mazlíčky, volte tmavší odstíny a vybírejte snadno čistitelnou látku. Často můžete potah snadno svléknout a jednoduše jej vyprat. V naprosté většině je také možné zakoupit tento potah jako náhradní.

Lze také uvažovat nad koženou sedací soupravou, která se dobře čistí, ovšem nesmí přijít do styku s ostřejšími předměty.


Článek byl inspirován a podpořen obchodem s nábytkem Nabytek-Bogart.cz. Zdroj úvodní fotografie: https://www.nabytek-bogart.cz/rohova-sedaci-souprava-s-nastavitelnymi-operkami-hlavy-annabelle-modern-p-38514-36-31.36.html


Další články