Aktuální trendy pro nábytek do dětského pokoje

dětský pokoj

Vybrat vhodný nábytek do dětského pokoje není žádná věda, vše záleží na finančních možnostech rodičů a jejich vkusu. Přitom je ale důležité myslet na potřeby dítěte. Proto je nutné při výbavě místnosti dělat kompromisy mezi dětským světem a světem dospělých. Jaké jsou aktuální trendy a co si děti do svých pokojíčků přejí nejvíce?


Palanda se skluzavkou

Patrovou postel se skluzavkou lze využít pro sourozence i jednotlivce. Zatímco dítě nahoře spí, pod postelí, ze které se ráno sklouzne, má svoje království. Toto řešení potěší jak kluky, tak holky a o jejich bezpečnost nemusíte mít žádný strach. Palandy se skluzavkou jsou bezpečné. Skvělé na tom je, že toto řešení lze zakoupit jak ve dřevě, tak v nejrůznějších barevných provedeních. Hitem je palanda pro princezny.

Dětské postele ve stylu auta nebo kočáru

Spát v hasičském autě či ve formuli je snem každého malého závodníka. Zakoupit takovou postel není žádný problém, a aby to malým princeznám nebylo líto, je pro ně připravena postel ve stylu krásného zámeckého kočáru.

postel jako kočár

Stylové osvětlení

Vybavení dětského pokoje to není jen nábytek. Nahraďte obyčejnou lampičku stylovou stolní lampou se žabákem. Nástěnné svítidlo může zdobit Spiderman nebo ledová princezna. Možností je mnoho a děti v pokojíčku jistě potěší jejich oblíbený hrdina.

Pohoda během dne

Dítě potřebuje místo k odpočinku a přes den by to neměla být postel. Dětská pohovka, houpací lehátko nebo taburety jsou levným doplňkem, který vytvoří pohodlný koutek, který lze využít ke čtení a jiné pohodě. Opět lze vybírat z nejrůznějších vzorů inspirovaných pohádkovým světem. Dětský nábytek zkrátka nemůže být obyčejný.

Psací stolek a židle

Jinak je tomu s psacím stolkem. Ten by měl být hlavně praktický a ergonomický, stejně tak jako židle. Pokud se dítě u stolku učí, nebo se věnuje svým zálibám, nemělo by být rozptylováno dalšími vnějšími faktory.


Další články