Aktuální trendy pro nábytek do dětského pokoje

dětský pokoj
Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Vybrat vhodný nábytek do dětského pokoje není žádná věda, vše záleží na finančních možnostech rodičů a jejich vkusu. Přitom je ale důležité myslet na potřeby dítěte. Proto je nutné při výbavě místnosti dělat kompromisy mezi dětským světem a světem dospělých. Jaké jsou aktuální trendy a co si děti do svých pokojíčků přejí nejvíce?

Palanda se skluzavkou

Patrovou postel se skluzavkou lze využít pro sourozence i jednotlivce. Zatímco dítě nahoře spí, pod postelí, ze které se ráno sklouzne, má svoje království. Toto řešení potěší jak kluky, tak holky a o jejich bezpečnost nemusíte mít žádný strach. Palandy se skluzavkou jsou bezpečné. Skvělé na tom je, že toto řešení lze zakoupit jak ve dřevě, tak v nejrůznějších barevných provedeních. Hitem je palanda pro princezny.

Dětské postele ve stylu auta nebo kočáru

Spát v hasičském autě či ve formuli je snem každého malého závodníka. Zakoupit takovou postel není žádný problém, a aby to malým princeznám nebylo líto, je pro ně připravena postel ve stylu krásného zámeckého kočáru.

postel jako kočár
Foto: hmnabytek.cz

Stylové osvětlení

Vybavení dětského pokoje to není jen nábytek. Nahraďte obyčejnou lampičku stylovou stolní lampou se žabákem. Nástěnné svítidlo může zdobit Spiderman nebo ledová princezna. Možností je mnoho a děti v pokojíčku jistě potěší jejich oblíbený hrdina.

Pohoda během dne

Dítě potřebuje místo k odpočinku a přes den by to neměla být postel. Dětská pohovka, houpací lehátko nebo taburety jsou levným doplňkem, který vytvoří pohodlný koutek, který lze využít ke čtení a jiné pohodě. Opět lze vybírat z nejrůznějších vzorů inspirovaných pohádkovým světem. Dětský nábytek zkrátka nemůže být obyčejný.

Psací stolek a židle

Jinak je tomu s psacím stolkem. Ten by měl být hlavně praktický a ergonomický, stejně tak jako židle. Pokud se dítě u stolku učí, nebo se věnuje svým zálibám, nemělo by být rozptylováno dalšími vnějšími faktory.


Další články