Jak vybrat dětskou postýlku

dětská postýlka
Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Blíží se den D? Má vám na svět přijít nový člen rodiny, kterého chcete přivítat se vší parádou? Měli byste se na něj připravit. Je celá řada věcí, které musíte pořídit, ale k nejdůležitějším věcem patří rozhodně dětská postýlka s kompletní výbavou. Dítě musí mít, kde spát, mnozí rodiče odmítají už od malička dítě ve své velké posteli, a tak dítěti připravte postýlku s kompletní výbavou, kde se mu budou už od malička zdát ty nejkrásnější sny. 

Pokud se rozhodnete koupit dětskou postýlku, překvapí vás jistě množství alternativ, které se vám nabízí. Myslete však na to, že mnohé alternativy nevyužijete déle než pár měsíců. Proto vybírejte velice opatrně a myslete přitom na budoucnost. 

Co by měla postýlka obsahovat a co by neměla postrádat?

Tvar dětské postýlky je na vás, jaký zvolíte a jaký si vyberete. Pravdou však je, že postel by měla mít kolečka, abyste ji mohli přemísťovat z místnosti do místnosti. Ne vždycky chcete mít dítě v ložnici, někdy chcete mít dítě při sobě v obývacím pokoji. Je však zbytečné kupovat vícero postýlek do každé místnosti v domě, kolečka vám s postýlkou usnadní manipulaci. Pokud náhodou postýlka, do které jste se zamilovali, nemá kolečka, dají se přikoupit. 

Kromě koleček oceníte mít v kolébce i monitor dechu, který upozorní, pokud by došlo k výpadku dechu miminka. Samozřejmostí by měl mít mantinel, který ochrání dítě především před průvanem. Navíc díky mantinelu nebudou z postýlky vypadávat věci, které dítě bude mít u sebe. Na mysli máme konkrétně dudlíky nebo hračky či později láhve. 

Mantinely a jejich druhy

V souvislosti s mantinely je třeba zmínit několik jejich druhů. Existuje několik typů mantinelů, oblíbené jsou hlavně celopostýlkové, které mají pevné dno. Také však existují částečné mantinely, které jsou instalovány jenom do čela postýlky a na její boky. 

Setkat se můžete i s hnízdečkovými mantinely, což jsou aktuální hity, které jste mohli zaregistrovat zejména na sociálních sítích. Jedná se o polstrované mantinely, které se opřou o obvod postýlky. Není nutné je jakkoli přivazovat.


Další články