Tři tipy, jak odstranit plísně z bytu

plíseň
Ilustrační foto. Zdroj: Homeandlife.cz

S příchodem chladnějšího počasí započala topná sezona a vlhkost v našich domácnostech se výrazně zvýšila. Zejména v bytových jednotkách došlo k výraznému zvýšení vlhkosti vzduchu, což vedlo ke vzniku plísní. Jenže plísně jsou zdraví škodlivé a mnozí lidé mají právě na plísně vypěstované alergie. Nejeden člověk se tak ptá, jak se zbavit plísně v bytě? Jak odstranit plíseň v bytě? Pro odpověď není třeba chodit daleko, několik tipů pro vás máme. 

S plísní to začíná nenápadně. V domácnosti dojde ke zvýšení vlhkosti, což je něco, čemu se nevěnuje zrovna velká pozornost. Po zvýšení vlhkosti se však v rozích místností nebo u oken objeví plíseň, zejména se plíseň objevuje v místech, kde dochází ke srážení vody. Domácnost je posléze díky plísním zatuchlá, až z toho bolí hlava. A tak se právě v tomto okamžiku pouštíte do boje s plísní. 

Jak jsme zmínili, plísně se mohou objevit kolem oken nebo v rozích místností, nejčastěji k nim dochází po zateplení fasády nebo po výměně oken. Problém s plísní ještě více umocňuje nedostatečné větrání, na což lidé zejména během zimy zapomínají. Naštěstí plíseň není neřešitelný problém, máme pro vás hned tři tipy, jak si s ní poradit.

Začněte používat hašené vápno

Prostředkem proti plísním je hašené vápno, o kterém se ví, že má dezinfekční účinky. Hašené vápno dokonce zbavovalo i světnice a stáje plísní, už v minulosti na hašené vápno nedali lidé dopustit. Hlavní výhodou zmiňovaného prostředku proti plísním je, že stěna, která je natřená vápnem, dýchá, což je to, co potřebujete, pokud zrovna s plísní bojujete. 

Proveďte desinfekci ozónem

Další možností, jak se zbavit plísně v bytě, je desinfekce ozónem. Ozón funguje jako přírodní čistič, který dokáže neutralizovat nežádoucí pachy nebo zápachy. Kromě toho zbavuje domácnost nebezpečných plísní, jež mohou vést až k závažným onemocněním, jako je například selhání dýchání. 

Pomocníkem je také Savo

Efektivním pomocníkem v boji nejen proti octomilkám, ale také proti plísním je klasické Savo, které je vhodné i na místa s vysokou koncentrací plísně. Savo stačí jenom nastříkat na postižené místo, poté se plíseň oškrábe a tím zcela zničí.


Další články

Souhlas se soubory cookie pomocí Real Cookie Banneru