Inspirace ze světa: Tipy pro moderní a útulné bydlení

domov
Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

V prostředí domova většina z nás tráví nemalou část dne. Je tudíž v našem zájmu udělat maximum pro to, abychom se v něm cítili komfortně a spokojeně. Pocity z našeho bydlení ovlivní zvolené barvy interiéru, výběr nábytku i typ a kvalita osvětlení. Náš domov však tvoří i drobné dekorativní předměty, které výrazně zasáhnou do celkové podoby bytu.

Nepodceňte kvalitní osvětlení interiéru

Abychom se doma cítili příjemně a mohli efektivně odpočívat po náročném dni v práci, po vrcholovém sportovním výkonu či pouze po setkání s přáteli, měl by náš byt disponovat dostatkem kvalitního osvětlení, přičemž bychom měli zvážit i barvu světla dle typu místnosti, ve které jej budeme využívat.

V pokojích, sloužících ke spánku či relaxaci, je žádoucí klidné prostředí, jež navodíme pomocí osvětlení se žlutým nádechem. V místnostech, v nichž pracujeme, naopak potřebujeme podpořit bdělost a soustředění, a proto je vhodnější v nich mít světlo chladnější.

Příjemné atmosféry v místnosti dosáhneme vybavením pokoje dekorativními lampami v různých provedeních. Moderní jsou aktuálně lampičky ve tvaru spirály, listu či imitující polínko dřeva.

lampička
Dekorativní lampičky jsou stylové a praktické. Foto: Pixabay

Zaměřte se na detaily

Pokud chceme docílit útulného bydlení, musíme se pří výběru zařízení soustředit na detaily. Základem je perfektní sladění nábytku a dotvoření celkového vzezření domova pomocí květin či ozdobných doplňků. Letošním hitem v interiérech je korálová barva a kovový či dřevěný nábytek.

Trendy se však neustále mění a to, co je moderní dnes, může být zanedlouho zastaralé a působit kýčovitě. Dřevěné materiály, jež interiéru dodají příjemný vzhled a přírodní vůni, jsou však nadčasové a působí nadmíru elegantně. Zkuste tedy zařízení své domácnosti doplnit o dřevěný nábytek či dřevěné dekorace.

Mezi značně oblíbené a velmi estetické dekorace patří též rozličné geometrické nástěnné ozdoby, závěsné květináče, kokedamy, vázy ve vintage stylu a skleněná aerária, obsahující kaktusy, sukulenty či jiné rostliny.

závěsný květináč
Závěsné květináče jsou velmi moderní. Foto: Pixabay

Zahraniční produkty a inspirace

Vysněný nábytek či ozdobné předměty si můžete vybrat na českém trhu. Pokud však domácí výrobky neodpovídají vašim představám, zaměřte se na zahraniční produkty, které jsou v dnešní době snadno dostupné.

Neváhejte zkusit něco neobvyklého. Inspirujte se zahraničními nápady a oživte váš interiér nejnovějšími světovými trendy.


Další články