Nejčastější chyby při rekonstrukci koupelny

umyvadlo
Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Koupelna spolu s kuchyní patří k místnostem, které nesmí chybět v žádném bytě. Jelikož ale také patří k nejpoužívanějším, rychle se opotřebuje, případně přestane vyhovovat novým skutečnostem. Čeká vás rekonstrukce koupelny? Pak si rozhodně přečtěte, na co si dát pozor.

Neinvestování do úsporných řešení

Zatímco rekonstrukce bytu je většinou čistě designovou záležitostí, u koupelny už hraje roli i úspora energií. Vyplatí se investovat do dražších úsporných baterií, LED osvětlení a moderních technologií, které vám z dlouhodobého hlediska ušetří spoustu peněz.

Snaha ušetřit na materiálu

Nešetřete na materiálu a design si dobře promyslete. Zatímco novou skříň nebo pohovku můžete v případě, že vám nevyhovuje, snadno vyměnit za jinou, u koupelnových prvků to tak snadné nebude. Prvky, které jsou instalované za obkladem, ale i umyvadlo, vana nebo sprchový kout se mění jen těžko.

Nepřizpůsobení prostoru koupelny

Pokud máte jen malou koupelnu, nechte si poradit od odborníků, jak ji uspořádat. Rozhodně se do ní nesnažte vtěsnat co nejvíce vybavení. Koupelna má být místem odpočinku a relaxace, což by ve stísněné komůrce nacpané nábytkem nešlo.

I na dlažbě v koupelně záleží. Zatímco v menších koupelnách se uplatní spíše světlá barva, která prostor opticky provzdušní a zvětší, ve větších koupelnách si můžete dovolit i tmavou barvu, která působí útulně. Materiál volte podle toho, jak snadno se udržuje. Pozor na klouzavé materiály, přeci jen po dlažbě budete chodit bosí.

Vynechání detailů

Častým nešvarem moderních koupelen je nedostatečný odtokový systém ve sprchovém koutu. Zejména u větších sprchových hlavic je větší žlab nutností, jinak voda nebude stíhat odtékat a dostane se mimo sprchový kout.

Celkový dojem koupelny dotváří osvětlení. Proto na něm nešetřete. Úsporná LED světla by měla být teplá a co nejvíc se podobat přirozenému slunečnímu svitu. Do koupelny patří světla minimálně dvě – jedno ústřední, velké a druhé menší u zrcadla.


Další články