Proč podstoupit facelift obličeje

modelka
Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

V současné době už není žádným velkým tabu to, když chcete podstoupit plastiku nebo facelift obličeje. Spíše je to něco tak přirozeného, že se nad tím už ani nikdo nepozastaví. Většinou se k tomuto zákroku uchylují ženy, které nejsou spokojené se svým vzhledem, a to vlivem stárnutí nebo mnoha událostí, které přispěly k jejich krapet strhanému vzhledu.

Facelift je někdy žádoucí

Domnívat se, že plastické operace podstupujeme jenom tehdy, kdy toužíme po pochvalách nebo kdy je to jenom náš rozmar je mylné. Někdy je právě plastická operace, konkrétně třeba facelift, žádoucí z toho důvodu, že nám má navrátit ztracené sebevědomí (nebo nikdy nenabyté sebevědomí).

Když se na facelift podíváme, mluvíme o skutečně efektivním řešení, které proti projevům stárnutí efektivně bojuje a které bojuje proti poklesům kůže a celkovému povolení obličejových svalů, k čemuž dochází vlivem stárnutí a toho, že se z naší pleti vytrácí kolagen.

Facelift a jeho výhody

Nedívejme se tedy na facelift jako na něco, co je tabu a čemu bychom se měli vyhýbat obloukem. Spíše mu buďme otevření, protože vypíná a odstraňuje vrásky, také řeší zmiňovaný pokles kůže nebo odstraňuje nadbytečnou povolenou kůži, která nám jenom přidává na věku.

Celkově se však může stát, že dojde ke zjemnění obličejových svalů. Nemusíte se bát ani dlouhé rekonvalescence. Ta v tomto případě rozhodně není nijak náročná, zato efekt je dlouhodobý a okamžitý.

Když facelift, tak pro koho?

Nabízí se otázka, pro koho je facelift vhodný. Ze statistik vyplývá, že tento zákrok podstupují jak pánové, tak dámy. Zatímco ženy se k tomuto kroku odhodlávají v touze po mladistvém vzhledu, pánové zase touží po schování jizev, případně zamaskování řídnoucích vlasů. Pomocí faceliftu totiž může dojít i k posunu růstu vousů třeba těsně před nebo za ušní boltec. To jste nevěděli, že?


Další články