Vintage kuchyně jsou ideální pro milovníky rustikálního nábytku

Vintage kuchyně
Zdroj obrázku: Anna Andersson Fotografi / Shutterstock.com

Milovníci starého stylu, květinových dekorací a rustikálního nábytku si mohou do svého domova přinést vintage styl. Kuchyně bude působit velmi uvolněně, romanticky a útulně. Navíc můžete tento styl začlenit nejen do velkého domu, ale také malého bytu. Nebojte se, protože na trhu najdete obrovské množství nábytku i dekorací, které k tomuto stylu patří.

Co nesmí chybět ve vintage kuchyni?

Každý prvek v kuchyni může být v tomto jedinečném stylu. Budete se divit, ale dnes na trhu najdete varné desky, doplňky, dekorace i nábytek ve vintage stylu. Stačí, když si vyberete. Nejlepší jsou neutrální nebo pastelové barvy, ke kterým můžete velmi jednoduše doplnit design pomocí dekorace. Mezi nejlepší prvky pro doladění místnosti patří:

  • bedýnky,
  • měděné hrnce a pánve,
  • rustikální úchytky na dvířka.

Na dokonalost zapomeňte

Většina žen si plánuje kuchyň, ve které bude každý prvek naprosto dokonalý. U tohoto stylu na to můžete rovnou zapomenout. Kombinujte starožitné kousky s moderními spotřebiči. Inspirujte se v 50. letech minulého století. Tehdy nebyl žádný nábytek ani dekorace dokonalé. A ani dnes v tomto stylu byste o dokonalost neměli usilovat. Uvidíte, že to nakonec bude vypadat mnohem lépe.

Na trhu najdete jedinečné doplňky ve vintage stylu

Dnešní trh nabízí obrovské množství nábytku, doplňků a dekorací v každém stylu. To je dobrá zpráva, protože můžete velmi jednoduše najít rychlovarnou konvici, toustovač, lednice nebo mixéry jako z 50. let minulého století. V interiéru budou vypadat naprosto jedinečně a uvidíte, že je budete obdivovat nejen vy, ale také každá návštěva.

Dekorace jsou důležitou součástí prostoru

Při nákupu dekorací myslete na to, aby vypadaly staře a byli z přírodních materiálů. Látkové utěrky, ubrusy i záclony nesmí chybět. Stejně tak můžete zvolit měděné nádobí, živé rostliny v keramických květináčích nebo plechovky na vařečky. Smaltované hrnky jsou také velmi populární a budou ve vintage kuchyni vypadat stylově. Při výběru se ale stále držte tlumených barev.


Další články