Výhody bioklimatické hliníkové pergoly

hliníková pergola
Skytrium Garda. Foto: Albixon

Představte si místo na zahradě, kde je i v parných letních dnech příjemný stín a svěží vánek vás lehce ochlazuje, místo, kde jste při dešti chráněni, stejně jako během větru. Útulná bioklimatická pergola Skytrium má přesně takové vlastnosti a představuje tak ideální vybavení na zahradu, když na ní chcete trávit maximum času v pohodlí.

Funkce, které nemá jen tak ledajaká pergola

Hliníková pergola Skytrium Garda nebo Garda Plus od firmy Albixon neposkytuje jen obyčejné zastínění. Díky šikovné střeše s odvodem vody a regulovatelnou ventilací dělá z obyčejného přístřešku útulný úkryt před všemi nástrahami počasí. O vaše pohodlí se starají střešní lamely, které chrání před slunečními paprsky, vodou i sněhem. Dešťový senzor, kterým je pergola vybavena, je může zavírat automaticky, takže se nemusíte bát, že vám zmoknou polstry na křeslech nebo na pohovce. Integrovaný a v podstatě neviditelný okap pak odvádí vodu do příslušných míst.

Střešní lamely bioklimatické pergoly Garda lze libovolně natáčet s ohledem na směr slunečního svitu, u modelu Garda Plus je možné lamely natáčet na každé straně pergoly zvlášť. To se hodí třeba při grilování. Pergolu lze pro maximální pohodlí vybavit i bočními elektricky stahovatelnými roletami.

Skytrium Garda Plus
Skytrium Garda Plus. Foto: Albixon

Ventilaci pergoly můžete ovládat jednoduše otevřením lamel střechy. Díky tomu dojde k efektivnímu proudění vzduchu a snížení pocitové teploty, což se hodí zejména v létě.

Vzhled pergoly je na vás

Bioklimatická pergola je, co se týče vzhledu, velice variabilní. Barvu si můžete vybrat dle vašeho vkusu nebo ji sladit s barvou oken vašeho domu. Široká nabídka tmavého i světlého lakování uspokojí každého zákazníka, přičemž barva je velice odolná celoročním klimatickým podmínkám. Udělejte si zahradu podle vašich představ. Pobyt na čerstvém vzduchu je totiž zdravý nejen pro organismus, ale i pro psychiku.


Další články