Luxusní zvlhčovače vzduchu

Sloupový multifunkční ventilátor IQ-OMI
Sloupový multifunkční ventilátor IQ-OMI

Věděli jste, že 40 až 60 procent je ideální rozmezí hodnot vlhkosti v bytě? Všude tam, kde se hodnota pohybuje dlouhodobě níže, je zapotřebí používat zvlhčovač. Na výběr je hned ze tří typů. 

Prvním a také nejdražším jsou ultrazvukové. Vodu rozbíjejí na malé kapičky a mlžinu následně vypouštění do místnosti. Pro jejich koupi hovoří jejich účinnost a fakt, že jsou levné na provoz. 

Druhým typem jsou zvlhčovače teplou párou. Ty v sobě mají zabudované těleso, které ohřívá vodu. Ta se následně odpařuje do pokoje. 

Třetím typem jsou studené zvlhčovače. Ty smíchávají vzduch s vodní párou a následně ho odvádějí do místnosti. 

Moderní přístroje toho umí ale daleko více. Například v sobě mají zabudovaný digitální hydrostat a teploměr, či obsahují časovač s nastavitelnou dobou provozu. Pracují v manuálním i automatickém režimu a zvuková či optická indikace uživatele upozorní na prázdnou nádobu. Ovládat se dají na dálkové ovládání.

Nadčasový design

Výrobci nabízejí celou řadu designově zajímavých kousků.

Zvlhčovač vzduchu OBLO’

Atraktivní kruhový design ultrazvukového zvlhčovače Oblo‘ se hodí nejen do světlých místností, ale i tam, kde majitelé dávají přednost spíše tmavším barvám. Zvlhčovač v místnosti vynikne, a přitom nijak nenaruší její vzhled.

Zvlhčovač vzduchu StyliesLeonis

Kdo dává přednost minimalistickému vzhledu, určitě si oblíbí tento zvlhčovač. Vyznačuje se vysokým výkonem, dokáže velmi rychle zvlhčit vzduch v místnosti až do velikosti 70 m2. Navíc umí ionizovat vzduch, tedy obohacovat ho o zdraví prospěšné záporné ionty.

Zvlhčovače vzduchu Dyson

Tento zvlhčovač má kromě svého designu i řadu dalších výhod. Patentovaná technologie Air MultiplierTM například rozptyluje vytvořenou vodní páru do prostoru, a tím ho rovnoměrně zvlhčuje.

Zvlhčovač plus něco navíc

Moderní přístroje se také vyznačují svojí multifunkčností. Pořídit si tak můžete zvlhčovač, který má zároveň funkce čističky vzduchu či ventilátoru. Může chladit, ohřívat vzduch, čistit ho, nebo obsahovat ionizér, který do vzduchu přidává zdraví prospěšné záporné ionty (anionty) neboli vzdušné vitamíny. Do moderních zvlhčovačů se dají také přidat aromatické esence, které provoní místnost, a zároveň mohou ulevit při celé řadě zdravotních problémů, od rýmy po bolesti hlavy.

Sloupový multifunkční ventilátor IQ-OMI

Multifunkční ventilátor, který vzduch zvlhčuje, čistí, ohřívá, ochlazuje. Obsahuje také ionizér.

Čistič a zvlhčovač StadlerForm ROBERT

Zvlhčovač, který zároveň působí jako čistička vzduchu. Obsahuje dávkovač vůně.

Zvlhčovač a čistič vzduchu Airbi PRIME

Zvlhčovač, který pracuje na principu studeného odparu. Speciální filtr zachytí až 99,9 % bakterií z ovzduší.


Další články