Proč pořídit nábytek od truhláře? Výhod je mnoho

truhlářství marek
Foto: Truhlářství Marek

Plánujete pořízení nového nábytku? Nejsou to jenom supermarkety, kde ho dokážete nakoupit. Druhou možností je jeho výroba od truhláře. Tu většina lidí doporučuje stále častěji. Jaké má tato možnost výhody? Je jich mnoho.

Dokonalý výsledek

V různých supermarketech zaměřených na nábytek obvykle najdete zboží, které je spojeno primárně s nízkou cenou. Co to může znamenat? Hlavně několik negativ, které mohou být spojeny:

  • S odlišným odstínem
  • S drobnými poškozeními
  • S nepadnoucími prvky

Oproti tomu u truhláře je vše vyráběno tak, aby byl výsledek dokonalý. Tedy tak, aby daný kus nábytku už na první pohled vypadal, jako že ho truhlářství dělalo pro sebe. Kdo nechce dělat kompromisy a chce mít vzhledově to nejlepší, měl by volit právě tuto druhou možnost.

Skvělá kvalita

Z čeho se vyrábí nábytek, který koupíte v hobby marketech? Mnohdy to není jasné, jelikož se na vše používají různé zbytky a nejlevnější věci. To když je osloven pražský truhlář, máte o materiálu zcela jasno. Obvykle to bývá masiv, který je spojený hlavně s prvotřídní kvalitou. Dostanete tak kus nábytku, který bude odolný vůči poškození stejně, jako nabídne i dlouhou životnost. Investice do něj se tak vyplatí podstatně více. Zatímco nábytek ze supermarketu je třeba po pár letech měnit, kvalitní kus od truhláře umí vydržet i desítky let.

Vyrobit lze cokoliv

Když si procházíte již hotovou nabídku nábytku, musíte se přizpůsobit. A to jak s ohledem na design, tak s ohledem na rozměry, ale třeba i barevný odstín, nebo materiál. U truhlářů je tomu při výrobě stylového nábytku přesně naopak. Klíčovou osobou jste zde vy, jako samotný zákazník. A to znamená, že si budete moci sami přesně zvolit, jak má daný vyrobený kousek vypadat. Jak s ohledem na rozměry, tak i vzhled. Ideální, pokud máte určitou představu o výsledku a nechcete dělat kompromisy.


Další články