Proč vyrazit na hrad Karlštejn i do jeho okolí?

karlštejn
Foto: Pixabay

Máte rádi cestování a chcete zůstat v České republice? Pokud ano, navštivte osvědčená místa, která se vážou i k naší historii. Jedním z takových je rozhodně hrad Karlštejn. Zde jsou důvody, proč na něj nezapomínat.

Ubytovat se lze přímo u hradu

Málokdo jezdí jenom na jednodenní výlety. Když se ocitne v určité lokalitě, chce zde trávit několik dní. První důvodem, proč vyrazit právě na toto místo, je rozhodně fakt, že zde není problém sehnat kvalitní ubytování. Příkladem může být hotel Mlýn Karlštejn, který je nádherným romantickým místem nejenom pro páry, ale pro každého, kdo při ubytování hledá dobrou kvalitu. V letním období se zde také velmi často konají krásné svatby.

hotel mlýn
Foto: Hotel Mlýn Karlštejn

Hrad má několik unikátů

Pojďme na samotné lákadlo daného hradu. K němu se váže hned několik zajímavých unikátů. Jakmile budete mít ubytování poblíž Karlštejna zajištěné, je možné vyrazit na prohlídku. A to na místo, které sice na první pohled působí celistvě, ale v rámci jednotlivých okruhů narazíte na několik zajímavých míst, které jsou na první pohled ukryta. O jaká se jedná? Je to:

  • Studniční a Mariánská věž
  • Císařský palác
  • Purkrabství
karlštejn
Foto: Pixabay

Zaujme také okolí hradu

Karlštejnsko láká nejenom na svou hlavní dominantu. Láká také na své okolí, které je neméně zajímavé. Okolí hotelu Karlštejn, ale i samotného hradu, zaujme milovníky přírody. Národní přírodní rezervace Karlštejn je tím místem, které si rozhodně nenechte ujít. Dále nelze zapomenout na unikátní geologický útvar nesoucí označení Budňanská skála. Lákadlem jsou i opuštěné vápencové lomy, které je možné najít pod označením Mořina. Kdo má přece jenom rád historii, toho zaručeně upoutá Svatý Jan pod Skalou. Toto místo s unikátním názvem je zajímavou vsí s významným poutním místem. A právě tato lákadla jsou důvodem, proč se v lokalitě ubytovat a proč se zde zdržet i na více dní.


Další články