Jak vybrat tu pravou pohovku pro vás

pohovka
Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Pohovka je neodmyslitelnou součástí domova. Každému ale sedne jiná sedací souprava. Než se bezhlavě pustíte do jejího nákupu, promyslete, co vše od nového kusu nábytku vyžadujete.

Design

Vše začíná u vzhledu. Když se pohovka na své místo esteticky vyloženě nehodí, stírají se tím všechny její další výhody. Může být pohodlná, praktická, ale když nebude lahodit oku, nikdy nedosáhnete požadovaného efektu. Nejde však jen o barevnost či materiál pohovky, zamyslete se také nad její koncepcí. Někam se zkrátka hodí rohová, jinam klasický dvousedák ke stěně.

Pohodlí

Zapřemýšlejte nad tím, kolik času na pohovce denně strávíte a jak jej využijte. Určitě nevolte měkkou sedací soupravu, do které doslova zapadnete, pokud budete chtít pracovat na notebooku. V takovém případě volte tvrdší typ sedaček. Pro televizní zábavu a večerní posezení je ale měkká pohovka tou ideální. Ocení ji také děti a domácí mazlíčci.

Pokud nemáte dostatek místa, ale rádi si natáhnete nohy, pak jsou pro takový odpočinek vhodné sedačky s podnožkou nebo s doplňující podpěrkou pod nohy. Řešení se vždy najde.

Praktické využití

Pohovky se vyrábí také rozkládací. Pro trvalé spaní to sice není řešení, jako nocleh pro hosty je však takový typ ideální. Popřemýšlejte nad tím, zda rozkládací gauč využijete a nebo, zda by se vám takový typ sedací soupravy hodil do budoucna. Rozkládací pohovka je zkrátka praktická a ve složeném stavu zabere stejně místa jako klasická.

Rozkládací gauč je také vhodným kusem nábytku na chatu nebo chalupu, kde zpravidla nebývá tolik místa a nepřespává se tam celoročně. Přes den máte skvělé posezení a večer jej proměníte na postel.

Máte-li malé děti, pak jistě víte, že ať se snažíte sebevíc, nečistoty jsou všude. Vodovky nebo čokoláda zkrátka dříve či později na pohovce skončí. V takovém případě je vhodné vybírat tu s pratelným potahem.  Děti se mohou vyřádit a vy potah jednoduše vyperete nebo vyměníte. Další možností je pohovka z omyvatelného materiálu, jakým je třeba kůže.


Další články