Dětské hřiště na zahradě? Žádný problém

dětské hřiště
Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Pohyb a čas strávený venku na čerstvém vzduchu je pro dítě tím nejlepším. Jenže čím jsou děti starší, tím více je láká moderní elektronika a odtrhnout je od mobilů nebo tabletů občas nebývá nic jednoduchého. Když je ale dostatečně motivujete, uvidíte, jak si rády půjdou ven zaskotačit.

Na hřiště!

Chvíle na dětském hřišti plném zábavných prvků a atrakcí jsou pro dítě vždycky lákavé. Skluzavky, prolézačky, houpačky, dětské domečky a další větší či menší atrakce zkrátka lákají. Děti jsou na čerstvém vzduchu, a ještě navíc v pohybu. Pro větší děti, kterým už skluzavky nic neříkají, jsou vhodná workoutová hřiště s rozmanitými cvičebními prvky.

Dětské hřiště přímo na zahradě

Jenže každý nemá to štěstí, aby měl takové dětské hřiště přímo před domem, ale ne vždy je čas s dětmi na hřiště jít. Máte zahradu? Pak jim ho postavte přímo doma. Pro děti už bude zábava samotná stavba hřiště a při jeho tvorbě rozvinou svoji fantazii.

Pokud se pro tento krok rozhodnete, můžete začít s jeho stavbou prakticky ihned. Veškeré vybavení můžete nakoupit přímo od českého výrobce dětských hřišť a herních prvků na zahradu, kterým jsou Skluzavky.cz. Nebudete-li si vědět rady, specialisté z tohoto e-shopu vám rádi poradí. A o bezpečnost vašich dětí nemusíte mít strach, všechny sestavy jsou certifikované dle legislativy.

Trampolína

Další možností, jak zabavit děti na vzduchu, je trampolína. Děti milují skákání a klidně se k nim můžete přidat i vy. Zábavnou formou tak můžete udělat něco pro vaše zdraví. Skákání vylepšuje oběhový systém, imunitu, z těla se vám při hopsání vyplavují toxiny z těla a přitom se vám zlepšuje nálada. Tato činnost zároveň nezatěžuje klouby ani páteř.

Větší děti si na trampolíně mohou nacvičit doslova akrobatické kousky a když se to zrovna nepovede, tak bezpečně dopadnou do měkkého. Zaskákat si ale klidně mohou i senioři nebo osoby se sníženou pohyblivostí.

 


Další články