Jak udělat velikonoční věnec na dveře

velikonoční věnec
Foto: Harasim.info

Každým rokem obdivujete velikonoční dekorace na dveřích u svých sousedů? Možná je zakoupili už hotové v květinářství. Buďte originálnější a překvapte letos kolemjdoucí svým vlastním výtvorem. Může to být jednodušší než se na první pohled zdá. Stačí znát správnou fintu.

Návod na přípravu proutěného věnečku

Výroba věnce z vrbového proutí vyžaduje hodně zručnosti. Proto je nejjednodušší varianta zakoupit si už hotový korpus neboli základ. Dále už je to hračka.

Co budete potřebovat:

  • proutěný základ v přírodní hnědé nebo bílé barvě
  • tavnou pistoli
  • živý zlatý déšť a kočičky / umělé jarní květiny
  • malovaná velikonoční vajíčka
  • dřevěného velikonočního zajíce
  • barevné mašle

Postup práce:

Nažhavte si tavnou pistoli. Položte si proutěný korpus na rovný stůl. Rovnoměrně rozmístěte velikonoční vajíčka a pomocí tavné pistole nalepte. Prázdný prostor vyplňte dle své fantazie zbylými dekoracemi. A je hotovo. Už stačí jen zavěsit, nebo položit věnec na stůl.

Dřevěný věnec na vymalování

Dětem můžete navíc koupit dřevěné věnce, které mají různé jarní motivy. Jsou vhodné na dveře i do interiéru a můžete je mít přes celé jaro a léto. Stačí svým ratolestem koupit pastelky, nebo fixy a počkat, jak krásně je vybarví.

Máte-li děti, udělejte si tvořivé odpoledne a uvidíte, jakou z toho budete mít společně radost. Stačí zapojit trochu představivosti a jedinečný věnec je za chvíli na světě. Nemusíte se držet našeho návodu. Vyberte si klidně jiné velikonoční dekorace a přízdoby. Uvidíte, že nemůžete nic pokazit. Vlastní ruční výroba má své neocenitelné kouzlo, které za peníze nikde nekoupíte. Jdete do toho? Doufáme, že ano. Držíme vám palce


Další články

Cookie Consent with Real Cookie Banner