Jak udělat velikonoční věnec na dveře

velikonoční věnec
Foto: Harasim.info

Každým rokem obdivujete velikonoční dekorace na dveřích u svých sousedů? Možná je zakoupili už hotové v květinářství. Buďte originálnější a překvapte letos kolemjdoucí svým vlastním výtvorem. Může to být jednodušší než se na první pohled zdá. Stačí znát správnou fintu.

Návod na přípravu proutěného věnečku

Výroba věnce z vrbového proutí vyžaduje hodně zručnosti. Proto je nejjednodušší varianta zakoupit si už hotový korpus neboli základ. Dále už je to hračka.

Co budete potřebovat:

  • proutěný základ v přírodní hnědé nebo bílé barvě
  • tavnou pistoli
  • živý zlatý déšť a kočičky / umělé jarní květiny
  • malovaná velikonoční vajíčka
  • dřevěného velikonočního zajíce
  • barevné mašle

Postup práce:

Nažhavte si tavnou pistoli. Položte si proutěný korpus na rovný stůl. Rovnoměrně rozmístěte velikonoční vajíčka a pomocí tavné pistole nalepte. Prázdný prostor vyplňte dle své fantazie zbylými dekoracemi. A je hotovo. Už stačí jen zavěsit, nebo položit věnec na stůl.

Dřevěný věnec na vymalování

Dětem můžete navíc koupit dřevěné věnce, které mají různé jarní motivy. Jsou vhodné na dveře i do interiéru a můžete je mít přes celé jaro a léto. Stačí svým ratolestem koupit pastelky, nebo fixy a počkat, jak krásně je vybarví.

Máte-li děti, udělejte si tvořivé odpoledne a uvidíte, jakou z toho budete mít společně radost. Stačí zapojit trochu představivosti a jedinečný věnec je za chvíli na světě. Nemusíte se držet našeho návodu. Vyberte si klidně jiné velikonoční dekorace a přízdoby. Uvidíte, že nemůžete nic pokazit. Vlastní ruční výroba má své neocenitelné kouzlo, které za peníze nikde nekoupíte. Jdete do toho? Doufáme, že ano. Držíme vám palce


Další články