Jak si udržet krásné vlasy i v zimě

vlasy v zimě
Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Zima není pro vlasy zrovna tím nejpříjemnějším obdobím. Chlad sám o sobě sice není pro vlasy škodlivý, problém však nastává buď při přechodu z tepla do zimy či naopak. Vlasy se pak vysušují a nevypadají svěže. Další potíž přichází, když jsou vlasy ukryty pod pokrývkou hlavy. Během té doby dochází k většímu pocení, vlasy se mastí, tvoří se v nich více kvasinek a lupů. Jak tedy v chladném období zajistit, aby byly vlasy stále zdravé a vypadaly svěže? Poradit si můžete sama a nebo se obrátit na kadeřnický salon Praha.

Vše začíná na talíři

S vaší vizáží úzce souvisí to, jak se stravujete. Ruku na srdce, v zimě a hlavně kolem období Vánoc si něco tučnějšího rád dopřeje každý. Proto je nutné dbát na pestrost jídelníčku. V zimě potřebuje celé vaše tělo dostatečný přísun vitamínů. Jejich nedostatek se projevuje mnoha způsoby a jedním z nich je i kvalita vlasů. Jezte hodně ovoce a zeleniny, ryb a nezapomínejte na dostatek tekutin. Rozmanitý jídelníček je základem vašeho zdraví a také pevných a zářivých vlasů.

Péče o vlasy v zimě

V zimě vlasy trpí pod čepicí, lámou se a během suchých chladných dnů se do nich dostává mnoho nečistot. Přechody z chladna do zimy je oslabují. Proto o vlasy pečujte s větší intenzitou než v jiných ročních obdobích. Vlasy myjte dle potřeby, klidně denně. Používejte šampon určený na denní mytí a nezapomínejte na kondicionér. Vlasy se tak nebudou tolik vysušovat. Zároveň se snažte v tomto období používat co nejméně laky na vlasy. Naopak tužidla nebo gely v zimě tolik nevadí. Vždy nezapomeňte na pečlivé vyfoukání.

Dbejte také na pravidelné zastřihávání konečků. Za zimu to můžete udělat klidně třikrát nebo čtyřikrát. Konce vlasů se vám nebudou tolik třepit, a proto je udržíte v dobré kondici.

účes
Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Pozor na suchý vzduch v domácnosti

V zimě mnoho domácností bojuje se suchým vzduchem. To rozhodně vlasům neprospívá. Zkuste si doma změřit vlhkost. Ideální vlhkost v bytě v zimě by se měla pohybovat mezi 45 až 60 %. Naměříte-li méně, není to vhodné pro vaše dýchací cesty ani vlasy. Vlhkost můžete jednoduše zvýšit buďto zakoupením zvlhčovače vzduchu a nebo umístěním keramického zvlhčovače vzduchu naplněného vodou na radiátor. Tímto také zabráníte tvoření statické elektřiny. Tu můžete cítit zejména po příchodu domů, když z hlavy sundaváte čepici. Se zvlhčováním to ale nepřehánějte a relativní vlhkost udržujte v doporučených mezích.

Vyrazte do luxusního kadeřnictví

Pro pohodu vašich vlasů můžete mnoho udělat sama doma, ale klidně si vyrazte do kadeřnictví, kde se o váš účes náležitě postarají a doporučí jistě prostředky, které vám v zimě sednou. Jste-li z Prahy nebo okolí, luxusní kadeřnictví Hair Fashion Point najdete přímo v nákupním centru Metropole Zličín. Zde se vaše vlasy ocitnou v luxusní péči profesionálů a nemusí to být pouze v zimě.


Další články