Horké léto doma? Už jedině s klimatizací

klimatizace v bytě
Foto: Encofa

Příjemná léta jsou dávno pryč. Každý rok zasahuje naše končiny nesnesitelná vlna veder, kdy nejsou výjimkou teploty kolem 35 stupňů. Rok 2019 byl podle meteorologů vůbec jedním z nejteplejších v historii měření. A podobně tomu bylo i v předchozích letech právě končící dekády.

Konec letní nepohody

U vody je sice  v takovém vedru dobře, ale co třeba v podkroví? Pobyt pod rozpálenou střechou se dá srovnat snad jen se saunou. Špatně se spí, špatně se dělá prakticky cokoliv a větráním si jen pouštíte vzduch do domu či bytu. Je na čase uvažovat o pořízení klimatizace do bytu, nemyslíte?

Nic totiž není tak horké, jak se zdá. Venku může být jako v sauně, ale proč mít nechtěnou saunu doma? Klimatizace do domu jsou dnes cenově dostupné, jejich instalace je jednoduchá a ani vás provoz přístroje finančně nijak zásadně nezatíží. O samotné klimatizaci nebudete ani vědět, chod nejmodernějších přístrojů je tichý a doma budete mít takovou teplotu, která vám bude vyhovovat. Dalším benefitem domácí klimatizace je skutečnost, že v zimě topí, takže její využití rozhodně není omezeno pouze na horké dny.

Design klimatizace

Nevzhledné krabice přilepené na zdi jsou dávnou minulostí. Dnešní klimatizace jsou k dispozici v mnoha designech i barvách. Nemusíte se omezovat jen na bílou. Volit můžete mezi nejrůznějšími odstíny i tvary. Hitem jsou stropní kazetové klimatizace či úzké a nadčasové klimatizace od renomovaných výrobců jakými jsou LG, Daikin, Samsung nebo Toshiba.

Splitová nebo multisplitová klimatizace?

Klimatizace do domu či bytu nemusí být omezena jen na jednu místnost. Takzvaná splitová klimatizace je sadou, která má jeden výstup. Multisplitové řešení dokáže pokrýt více místností v bytě. Je sice nákladnější, ale zajistí neuvěřitelný komfort.

Hledáte-li řešení pro váš dům či byt, obrátit se můžete na mnoho firem. Stačí zadat do vyhledávače třeba klimatizace Brno a jistě najdete firmu, která vám splní vaše přání a požadavky.


Další články