Jak pečovat o kusové koberce

obývací pokoj
Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Vzhledem k ceně můžeme kusové koberce měnit podstatně častěji. Pokud ale máme nějaký oblíbený kousek, neradi bychom se ho hned vzdávali. A tak se mu snažíme správnou údržbou prodloužit životnost na maximální dobu.

Člověk by se mohl domnívat, že s malým kusovým kobercem nebude příliš práce, je ale fakt, že obvykle jsou takové skvosty umístěny právě tam, kde chceme mít příjemně pod nohama. Z toho plyne, že jsou obvykle na místech se zvýšeným provozem. Často najdeme kusový koberec třeba v předsíni, kdy koberec tvoří jakousi přechodovou zónu a zabraňuje roznášení špíny z venku do zbývajících prostor. Dále koberce bývají u sedací soupravy nebo u postelí. Někdo je ale umísťuje i pod jídelní stoly, kde se hrozba ušpinění skutečně vznáší denně ve vzduchu.

Podstatné při údržbě všech takto rozmístěných kusových koberců je pravidelné vysávání a případné okamžité odstranění skvrn a fleků. Vysávat byste měli alespoň jednou týdně. V případě zvýšeného pohybu osob nebo i domácích mazlíčků vysávejte raději častěji. Tím byste měli odstranit všechny nečistoty před tím, než proniknou hlouběji do vlasu koberce a nenávratně poškodí jeho vlákna. K hloubkovému čištění kusových koberců byste se pak měli uchýlit alespoň jednou za rok.

Hloubkové čištění koberců se postará o odstranění veškeré zašlapané špíny. Nejdříve si ale ověřte, že čisticí prostředek, který se chystáte použít, je vhodný pro daný typ koberce. Špatně zvolený čistič ale i technika mohou radikálně snížit životnost koberce nebo jej dokonce nenávratně poškodit. Pokud si v tomto nejste jisti, raději se obraťte na firmu, která čištění kusových koberců zajistí. Pomocnou ruku najdete na Vyčistíme.toČištění provádí po celé České republiceOdstraní vám z koberce ne jen chlupy a drobky, ale také vyšlapané cestičky i odolné skvrny a to včetně nepříjemného nekonečného zápachu. Jako jediní u nás mají nejmodernější vybavení na poloautomatizované čištění kusových koberců. Koberec mohou vyzvednout u vás doma nebo jej po domluvě můžete vy přivézt na sběrné místo či rovnou do provozovny. Ušetřete si nervy a nechte to na ně. Vrátí se vám čistý a voňavý kobereček jako nový.


Další články