V kuchyni ve svém živlu aneb jak na recepty

jídlo
Ilustrační foto. Zdroj: Unsplash

Máte raději jednoduché recepty nebo si s pokrmy klidně dáte několikahodinovou práci? Ať už jste na tom jakkoliv, určitě rádi uvítáte inspiraci. A my víme, kde ji hledat.

Kuchařky

Tradičních kuchařek jsou stále plná knihkupectví. Vybavte si knihovnu kusy ze všech koutů světa, vařte podle známých osobností, ale nezapomeňte ani na českou klasiku. Řadu kuchařských knih si můžete půjčit v knihovnách nebo se zeptejte babičky, určitě jich bude mít spoustu.

Časopisy a letáky

Kulinářských časopisů vychází celá řada a většinou se zaměřují na sezónní tipy, což jistě oceníte. Výhodou pravidelně vycházejících časopisů je jejich aktuálnost. Dozvíte se v nich současné gastronomické trendy i nejnovější postupy. Obsahují řadu fotografií.

Při nákupu surovin na vaření můžete využívat akční leták, a tak ušetřit, což se v současné době může hodit. Leták také může být inspirací pro výběr receptů. Pokud budete nakupovat podle aktuálních slev, určitě se vám to vyplatí.

Internet

Internet je rozsáhlou studnicí receptů od A do Z. Zajímá vás, jak se připravuje rajská omáčka? Najdete tak desítky různých postupů a záleží na vás, jaký si vyberete. Zadejte do vyhledávače spojení palačinky recept a vybírejte postupy na sladko i naslano. Mnoho portálů obsahuje nejen fotografie jídel ale i videa s postupy. Z velké výhody internetu se ale může stát i nevýhoda, protože ve velké množství receptů se může snadno ztratit ten nejlepší.

Televizní show

Kulinářské televizní show mohou být dobrou inspirací pro nadšence do vaření. V televizi vaří hvězdy, tak proč neuvařit podle nich? Zajímavým zdrojem jsou také kuchařské reality show, jako je Prostřeno nebo Master Chef.

Recepty si zapisujte

Své oblíbené recepty si zapisujte, ať je máte vždy po ruce. Stačí k tomu hezký sešit v tvrdých deskách nebo pěkný šanon.


Další články