Právě teď je nejvhodnější doba pro prodej zlata

zlato
Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Pro prodej zlatých slitků a zlatých mincí je právě teď ta nejvhodnější doba. Příznivé výkupní ceně investičního zlata nahrávají vysoké ceny na burze i kurz české koruny. Za stejné slitky tak dostanete mnohem více peněz než na začátku letošního roku.

Výkup investičního zlata v Obecním domě

Zlaté slitky můžete bez problémů prodat ve druhém patře Obecního domu v Praze ve specializovaném obchodě Zlaté mince – Numismatika, který je zaměřen na výkup a prodej investičního zlata, tzn. zlatých slitků a mincí. Výhodou tohoto obchodu je, že vykupuje zlato i od klientů jiných společností, nebo zlato pořízené od prodejců, kteří již ukončili svoji činnost. Zlato můžete samozřejmě zpeněžit i v bance, kde jste jej pořídili. Jenže ne každá banka slitky vykupuje zpět. V takovém případě se můžete také obrátit na výkup zlata v Obecním domě.

A proč zamířit právě do Obecního domu? Firma má s výkupem cenných kovů dlouholeté a bohaté zkušenosti. Vykupuje již od roku 2003 zlato od renomovaných rafinérií Argor Heraeus, Agosi, Credit Suisse, Degussa, Johnson & Matthey, Heimerle + Meule., Heraeus Hanau, Metalor, Munze Osterreich, PAMP, Perth Mint, Rand Rafinery, Royal Canadian Mint, Sempsa, Umicore, Valcambi a UBS.

Co je to investiční zlato

Zlato je neobnovitelný zdroj, jež se v přírodě vyskytuje oproti ostatním kovům ve velice nepatrném množství. Pro svoji krásu i vzácnost se již v dávné minulosti stalo předmětem obchodu a platidlem.

Investiční zlato je prostředek, jak uchovat svoje peníze tak, aby nepodléhaly inflaci. V malém množství investičního zlata lze uchovávat velké jmění. Výhodou je, že jeho cena stále stoupá, protože není spojena s žádnými ekonomickými výkyvy a dalšími nepříznivými vlivy. V současné době je cena zlata za jednu trojskou unci asi 45 000 Kč čistého, jelikož tento drahý kov nepodléhá DPH.


Další články