Důvody, proč mít sídlo firmy v Praze

Praha
Praha. Ilustrační foto. Zdroj: Pexels

Většina velkých firem sídlí ve velkých městech nebo metropolích. Tento trend je patrný i v Česku a jeho důvody jsou až překvapivě jednoduché. Pojďme se s nimi seznámit.

Více obyvatel, více příležitostí

Obrovské firmy, ale i menší startupy se logicky soustřeďují ve velkoměstech. Metropole s velkou koncentrací lidí přináší daleko více příležitostí k rozvoji podnikání. Více obyvatel se rovná více příležitostí, na druhou stranu ale také větší konkurenci. Jenže konkurenční prostředí je hnacím motorem růstu. Firmy tak nestagnují, vyvíjí se a hledají nápady k rozvoji a realizaci nových projektů.

Více obyvatel, více kvalitních zaměstnanců

S prvním bodem je úzce spjat i ten druhý. Pražské firmy mají na výběr z obrovského množství kandidátů na jednu pracovní pozici. A je všeobecně známo, i když ne každý to rád slyší, že se do Prahy stahují ty nejlepší mozky z celé republiky. Koncentrace velkého množství potenciálně kvalitních zaměstnanců je pro firmy samozřejmě tím nejlepším prostředím pro jejich „lov“.

Prestižní adresa

Sídlo společnosti Praha zkrátka působí věrohodněji než adresa ve Dlouhé Lhotě. A tak i podnikatelé aktivní mimo hlavní město si zřizují sídla prostřednictvím takzvaných virtuálních sídel. Jde o zcela legitimní řešení a mnoho podnikatelů získává díky pěkné adrese nové zakázky a v neposlední řadě i zahraniční partnery. Mnoho virtuálních sídel zároveň poskytuje i doplňkové služby, jako jsou možnost využití konferenčních místností, přeposílání pošty či dalších kancelářských služeb. Více informací lze získat například na virtuální kancelář Praha.

Menší šance finanční kontroly

Finanční kontrola není zrovna příjemnou návštěvou, i přestože máte vše v náležitém pořádku. Pro podnikatele mnohdy znamená velkou časovou investici a někdy i finanční, kdy je třeba řádná příprava podkladů pro kontrolu. V Praze sídlí nepřeberné množství firem a šance, že si úřad vybere zrovna vás, je menší než v jiných krajích.


Další články