Laserová epilace je nejefektivnější metodou odstranění chloupků

modelka
Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Ochlupení je přirozenou částí lidského těla. Přesto v některých případech může být na obtíž, zejména pokud se objeví v partiích, kde normálně nebývá. Typickým příkladem u žen je horní ret nebo brada. Pro takové klientky naštěstí existuje několik možností, jak si s tímto estetickým problémem poradit. Nejefektivnější metodou je laserová epilace.

Laserová epilace je účinná, vyžaduje však opakování procedury

Odstranění chloupků laserem je sice lehce bolestivé, nicméně výsledek je například proti páskám nebo vosku dokonalejší a trvanlivější. Některé kliniky provádějící tento zákrok nabízejí možnost epilace s chladící hlavicí, takže dojde k mírnému zchlazení ošetřovaného místa a zákrok tolik nebolí. Na ošetření je třeba chodit pravidelně, zpočátku ideálně po čtyřech až šesti týdnech. Takto je zaručena dokonalá hladkost a neviditelnost nežádoucího ochlupení. Vlasovou cibulku je totiž možné laserem zničit pouze tehdy, když je chloupek v růstové fázi. Po zasažení všech cibulek, tedy po opakovaných návštěvách, se rychlost růstu ochlupení zpomalí a frekvenci zákroků lze radikálně snížit.

Trvanlivost zákroku je ale individuální. Výhodu mají ženy s tmavšími chloupky, protože laserový paprsek váže pigment ve vlasovém folikulu a čím tmavší tento pigment je, tím je metoda laserové epilace efektivnější. Na ženy s velmi světlými chloupky tak nemusí fungovat, avšak na druhou stranu takové ochlupení je méně viditelnější než tmavé.

Jak dlouho laserová epilace trvá?

Doba ošetření laserovou epilací se odvíjí od ošetřované partie. Pacientka může být v případě ošetření menší plochy hotova za čtvrt hodiny, někdy to ale mohou být dvě hodiny.

Jaké partie lze ošetřovat?

Laserem je možné epilovat jakoukoliv část těla. U žen jsou to nejčastěji již zmiňované partie v oblasti obličeje, dále podpaží, třísla a lýtka. Zákroku se ale nevyhýbají ani muži, u kterých jsou to záda, krk, hrudník nebo lýtka.

Jak je to s trvalou epilací?

Pokud narazíte na nabídku trvalé epilace, věřte, že jde o nereálný slib. Ochlupení má ochrannou a termoregulační funkci a dříve nebo později se znovu objeví. Záleží na kvalitě epilace. Laserová je z tohoto hlediska nejúčinnější. V ideálním případě je ochlupení neviditelné až rok, a tak se trochu nadneseně dá skutečně hovořit o trvalém odstranění ochlupení.

Laserová epilace intimních partií

Tato procedura je určena ženám, které se potýkají s vaginálními infekcemi, krvácením, lze ale epilaci provést i z ryze estetických důvodů. Nedoporučuje se však těhotným ženám.

Laserová epilace intimních partií může být bolestivější v případě zanícených chloupků, pravidelným opakováním je však možné tuto obtíž odstranit, protože nově rostoucí chloupky jsou jemnější a obvykle nezarůstají. Pro větší komfort lze před zákrokem použít znecitlivující krém. Také se doporučuje partie neholit čtyři týdny před plánovanou epilací.

Kolik laserová epilace stojí?

Vzhledem ke skutečnosti, že se jedná o estetický zákrok, nehradí jej zdravotní pojišťovna. Částka se samozřejmě odvíjí od plochy ošetřovaného místa. Cena za horní ret nebo bradu se pohybuje okolo 1 000 Kč za jednu proceduru. Třísla vyjdou zhruba na 2 000 Kč, bérce a lýtka na necelých 5 000 Kč celá záda pak na 7 500 Kč. Počáteční investice tedy není nezanedbatelná, avšak z dlouhodobého hlediska se určitě vyplatí.

Rekonvalescence po laserové epilaci

Po zákroku je pokožka lehce zarudlá a citlivější. Někdy může pálit a výjimečně i otékat. Vše ale ustoupí do druhého dne. Pro zmírnění bolesti lze použít chladivé krémy nebo polštářky. Výsledkem je však krásně hladká pokožka, přičemž efekt je po několika návštěvách skutečně dlouhodobý.


Další články