Keto dieta může být efektivní i chutná zároveň

keto shaky
Zdroj: dietaexante.cz

Receptů a zaručených postupů, jak se zbavit kil navíc, kolují nejen po internetu stovky. Většinou však jde o neefektivní diety, které mohou mnohdy ohrožovat zdraví nebo je jejich výsledkem takzvaný jojo efekt. Řada z nás tak zbytečně hladoví, někdo více sportuje a jiní vysazují sladkosti. Fenoménem posledních let je keto dieta. Málokdo o ní neslyšel, přesto o zmíněné formě stravování koluje mnoho mýtů. Proto se na tuto formu hubnutí a stravování zaměříme.

Co je keto dieta?

Cílem keto diety je snížení tělesné hmotnosti díky změně stravování. Úprava jídelníčku spočívá ve výběru takových potravin, aby tělo přijímalo sacharidy v omezené míře. Organismus tak začne přirozeně spalovat tukové zásoby (tento metabolický stav se nazývá ketóza) bez potřeby namáhavého cvičení. Přesto nemusíte hladovět a dokonce si i pochutnáte. Výsledky keto diety jsou vidět relativně rychle, přičemž se nejedná o žádnou drastickou metodu hubnutí. Někdy se také tomuto způsobu stravování říká bílkovinová dieta a to z důvodu, že příjem bílkovin převyšuje tuky a sacharidy.

Jednou z ověřených forem je keto dieta od Exante. Jedná se o bezpečné a zároveň chutné kaloricky upravené náhrady stravy. V jejich nabídce nenajdete jen hlavní jídla, ale i koktejly, sladké tyčinky, polévky, dezerty nebo dokonce cookies.

Keto dieta Exante

Exante dieta spočívá v konzumaci tří produktů denně s kalorickým příjmem přibližně 600 kcal a 100% doporučenou denní dávkou vitamínů a minerálů. Podle vámi zvoleného dietního plánu lze tyto produkty kombinovat se stravou bohatou na bílkoviny a nízkým obsahem sacharidů. Můžete například bílé libové maso, tuňáka, vybranou zeleninu či kávu. Důležitý je pravidelný příjem tekutin, nejlépe čisté vody. Podstatou keto diety tedy není obrovské omezení nebo námaha, každý si své stravování řídí sám bez nutnosti konzultací dietních poradců a podobně. Nutné je také dodat, že výrobky Exante splňují regulační pokyny Evropské unie, jsou naprosto bezpečné a zároveň se velice snadno připravují, většinou je stačí zalít vodou.

Tip:
Chybí vám nápady, jaká jídla bohatá na bílkoviny si doma vařit? Vyzkoušejte některý z osvědčených keto receptů.

Třešničkou na dortu jsou shaky a koktejly Exante, na kterých si skutečně pochutnáte. Můžete vybírat ze široké škály chutí od ovocných po čokoládové. K jejich přípravě potřebujete pouze shaker a 200 ml studené vody. Směs se protřepe a je hotovo.

Galerie:


Další články