Zimní nástrahy pro pleť a jak se chránit

žena v zimě
Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Zima je pro pleť velmi náročným obdobím. Problémy hrozí jak mladším slečnám, tak i zralým dámám. Které neduhy mohou vaši pokožku postihnout a jak se jim bránit?

Hydratovaná a zdravá pleť i v zimě

Vlivy, které škodí pleti, jsou především rychlé střídání teplot, a to zejména při přechodu z venkovního prostředí do místnosti, kde je často velmi suchý vzduch, dále mráz, vítr a sluneční paprsky.

To vše vede k tomu, že je pokožka vysušená, napjatá, pálí, můžete pozorovat i zarudnutí či svědění. Stejně tak je suchá pokožka velmi náchylná ke vzniku prvních vrásek. Již s prvními chladnými dny bychom proto naši pleť měli adekvátně chránit. Vhodné jsou dostatečně hutné krémy, které zabrání vysušování.

Namísto tradičních krémů můžete sáhnout i po přírodních alternativách. Například bambucké máslo na suchou pleť slouží perfektně, protože obsahuje celou řadu prospěšných vitamínů či mastných kyselin. Obsahuje i kyselinu skořicovou, která pokožku chrání před UV zářením.

Dejte sbohem akné a popraskaným rtům

Současně jej můžeme využít i pro regeneraci pokožky, což ocení všichni, kteří trpí akné. Dermatologové se shodují, že tato kožní choroba se v zimě má sklony zhoršovat. Proč tomu tak je? Příčiny akné jsou různorodé, obecně lze říci, že sluneční paprsky v létě více vysušují pokožku, čímž pomáhají mírnit mazotok. Rovněž mnoho lidí přirozeně mění svůj běžný životní styl, více odpočívá v rámci dovolených, konzumuje dostatek ovoce a zeleniny atd.

V zimním období trpí nejen pokožka obličeje, ale také rtů. Bolestivě rozpraskané koutky nebo suché šupinky lze snadno vyřešit. Vaším věrným společníkem by se měl stát hydratační balzám. Na pomoc si opět vezměte hlavně přírodní látky – jojobový olej, aloe vera nebo heřmánek. Nejen v létě na dovolené u moře byste navíc u sebe měli mít balzám na rty s ochranným faktorem.


Další články