Hledáte zábavnou relaxaci? Zkuste malování podle čísel

Malování podle čísel
Foto: Malujsi.cz

Malování podle čísel zažívá v posledních letech doslova boom. Čím to je? Proč je vybarvování obrázků po malých plochách, které jsou označeny číslem, tak populární?

Své studenty prý nechával dodělávat obrazy na principu malování podle čísel už Leonardo Da Vinci. Tato technika se ale do širšího povědomí dostala až v minulém století. Významnou roli v tom hrála americká společnost Palmer Show Card Paint Company, která prodala přibližně 12 miliónů vybarvovacích sad. Tímto úspěchem se inspirovaly i další společnosti a zábava se následně stala oblíbenou po celém světě. Nezůstalo však jen u toho. První mapy Marsu připravovali specialisté z NASA také vybarvovací metodou podle čísel.

Základem tohoto zábavného malování je šablona vytištěná na papíře nebo plátně, která je rozdělena na malé plošky označené různými číslicemi. Každé číslo znamená jednu konkrétní barvu, která má být použita k vymalování. V současnosti je ale také populární malování podle čísel podle vlastní fotografie, což může být třeba vhodný dárek. Šablon je na trhu spousta, sehnat se dají jednoduché dětské motivy až složité obrazce pro opravdové nadšence.

A jaký je benefit malování podle čísel? Kromě skutečnosti, že je výsledkem pěkný obraz či malba, potěšení z činnosti a relaxace při malování je pohlazením po duši. Právě taková očista je potřeba během psychické zátěže a lidé zkrátka malování podle čísel používají jako uklidňující nástroj. Pro děti jsou zase omalovánky podle čísel zábavnou technikou, jak si procvičit motoriku a zároveň se naučit základní číslice a barvy.

Šablony pro vybarvování si můžete obstarat mnoha způsoby. Základní omalovánky zakoupíte v knihkupectvích nebo v papírnictvích. Preferujete-li internet, zkuste do vyhledávače zadat maluj podle čísel, objevíte jak volně dostupné motivy ke stažení, tak skutečně profesionální plátna, která si můžete objednat přímo domů.


Další články