Chcete kvalitní podlahu? Nebojte se jít třeba do dřeva

dřevěná podlaha
Ilustrační foto. Zdroj: Pexels

Dřevo je v posledních letech zase v kurzu. Zažívá renesanci nejen ve stavebnictví, ale díky svým vizuálním kvalitám je hojně využíváno i v interiérovém designu. Hodí se totiž snad ke všemu. I proto narůstá počet zájemců o kvalitní dřevěné podlahy.

Kvalitní materiál

Dřevo je opravdu vysoce hodnotný a odolný materiál, co je zároveň i velmi líbivý. Podlaha z této přírodní suroviny vydrží ledacos a může vám sloužit skutečně docela dlouho. Důležité je samozřejmě vybrat správnou dřevinu.

Snadná pokládka

Pokládka dřevěných plovoucích podlah probíhá obvykle rychle a bez větších zádrhelů. S trochou zkušeností by to měl zvládnout i poučený laik. V případě, že s tím ale nemáte žádné zkušenosti, přeci jen bude lepší práci přenechat profesionálům. Rozhodně vás to vyjde levněji než případné následné opravy.

Myslete na planetu

Vzhledem k tomu, že je dřevo stoprocentně nahraditelnou surovinou, jsou plovoucí podlahy vyrobené z tohoto materiálu v podstatě ekologickými výrobky. A pokud vás tato skutečnost příliš nedojímá, možná vás alespoň potěší, že čisté dřevo je zdravotně nezávadné. To ocení hlavně alergici.

Lak nebo olej?

Abyste si při chůzi po dřevěné podlaze nezapíchali do nohou třísky, musí být opatřena ochranným nátěrem. Ten se obvykle používá dvojí – lak nebo olej. Lakovaná podlaha mívá lesklý povrch a o něco lépe se čistí. V případě použití oleje si zase udrží svou typickou strukturu a volněji dýchá. Zde vyloženě záleží na vašich preferencích.

Topení pod nohama

Mnohovrstvé dřevěné podlahy jsou ideální pro podlažní topení. Disponují totiž velmi nízkým tepelným odporem. Tyto vytápěcí systémy jsou v posledních letech docela trendy, jelikož jejich realizace není až tak drahá a jsou docela efektivní.

Chcete-li, aby vás doma nezebalo od noh, krom výběru správného podloží myslete rovnou i na vhodný způsob vytápění.


Další články