Trendy v jarních bytových doplňcích pro rok 2024

květina
Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Letošnímu roku vévodí především veselé jarní barvy. To nejen proto, že se jaro právě blíží a s ním i brzké Velikonoce, ale i proto, že se příroda letos probouzí mnohem dříve. Vpusťte do vašeho interiéru svěžest a pohodu. Dobře vám k tomu pomohou záclony, závěsy a další bytový textil.

Pryč se zimou

Letošní březen asi za kamna nevlezem. Letošní zima ne zima utekla jako voda a v přírodě se již objevují první květy a pupeny. A přestože je stále z astronomického hlediska zima, venku jsou již čápi a tráva pomalu zelená. Inspirujte se probuzenou přírodou a osvěžte váš interiér. Vyměňte klasické či voálové záclony se zimním motivem za vzdušné jarní motivy či květy.

Jarní atmosféru nachystáte závěsy s jarními či velikonočními motivy, špatně ale neuděláte ani s jemnými jarními barvami, jako je zelená, žlutá, béžová nebo světle modrá. Ideálním příkladem jsou jednobarevné vzdušné závěsy v kombinaci s lehoučkou záclonou, která se příjemně pohupuje při vpuštění jarního vánku do místnosti.

V ložnici můžete podobnou svěží atmosféru připravit vhodným výběrem povlečení a bytového textilu, jako jsou polštářky. Ty se hodí i v obývacím pokoji, stejně tak jako podsedáky. V kuchyni hraje velkou roli výběr ubrusu, který by aktuálně mohl být velikonoční – kuřátka, vajíčka a pomlázky rozhodně nic nezkazí. Ve stejném duchu pak volte domácí dekorace. Pěkný je i jarní věnec na vchodových dveřích.

Dřevo by nemělo chybět v žádné domácnosti

Všemocným materiálem, který by v domácnosti nikdy neměl chybět, je dřevo. Světlé dřeviny evokují probouzení přírody. Pokud jste ale vyznavači minimalismu, nemusíte nic přehánět. Stačí na zeď zavěsit pár dřevěných rámečků na obrázky či hodiny a interiér doplnit o nové hotové záclony.

K jaru ale patří i pomlázka. Pořiďte si ji domů třeba jen jako dekoraci, nadělá mnoho parády po celý měsíc. A klidně si ji schovejte i na další rok.


Další články