Briliantové šperky jsou výjimečné. Můžete si jich však užívat každý den!

briliantový prsten
Ilustrační foto. Zdroj: Pexels

Exkluzivitu briliantů asi není potřeba dvakrát zdůrazňovat. Je to šperk, který často máme spojen s nevšedními událostmi, se společenskými akcemi, večeří v luxusní restauraci a podobně. Ačkoliv brilianty byly odjakživa symbolem luxusu a jsou pro výjimečné příležitosti jako stvořené, můžeme si je užívat také každý den. Také briliantový šperk se totiž dá zakoupit v různých cenových relacích, s různě bohatým osázením kameny, takže ke každé příležitosti, a to i pro každodenní nošení, můžete najít šperk odpovídající dané situaci.

Pro každý okamžik

Když budete vybírat šperk, vždy se snažte šperky sladit s vaší osobnosti, aby odrážely třeba váš postoj k životu a váš vkus. Vždy dokážete najít takový briliantový šperk, který se hodí jak na společenskou akci, tak naopak pro každodenní nošení. Mezi briliantové šperky, které mohou být okázalé i jednoduché, patří rozhodně prsteny. Jako skvělý šperk pro každodenní nošení vybírejte briliantové prsteny, které jsou spíše jednoduššího, minimalistického a elegantního provedení. Briliantový prsten je jako nenápadný doplněk skvělým řešením, kromě toho ale rozhodně nezapomínejte ani na:

  • Náhrdelníky a přívěsky
  • Náušnice
  • Náramky

Také zde můžete vybírat mezi bohatším provedením s množstvím osázených kamenů, což je typické třeba pro náhrdelníky, ale naopak lze zvolit také jednodušší přívěsky. Náušnice jsou tradičním populárním šperkem, který rovněž může mít mnoho podob. Stylovým doplňkem jsou bezesporu náramky, kdy lze skvěle kombinovat i několik náramků současně, klidně třeba k hodinkám.

Do ceny promlouvá také kvalita

Není to ale pouze množství a velikost osazených kamenů, ale také kvalita zlata daného šperku, případně kamenů, které jsou použity. Briliant je správně diamant s kulatým brusem, ale může se jednat také o jiné drahé kameny. Také diamanty mohou mít různou čistotu. Nádherné briliantové šperky ale každopádně nemusí být drahé. U takového šperku je vždy zejména důležité, aby vám udělal radost. A klidně každý den.


Další články