Levný tisk je dnes samozřejmostí. Víte jak na to?

žena u tiskárny
Ilustrační foto. Zdroj: Pexels

Potřebujete doma nebo v kanceláři více tisknout? V takovém případě pravděpodobně vlastníte laserovou tiskárnu, která je sama o sobě poměrně úsporná, co se týká tisku. Zejména pokud se jedná o tisk většího množství běžných textových dokumentů, tak je to ideální řešení. Často můžete zvolit také ekonomickou černobílou variantu, kdy pořizovací cena takové tiskárny může být opravdu nízká. Stále však je potřeba dokupovat spotřební materiál, jako je papír nebo toner.

Jak na levné tonery?

Zatímco nákupu papíru se nijak nevyhneme, můžeme pouze volit ekonomická balení a ekonomické papíry, tak se můžeme vyhnout nákupu zbytečně drahých tonerů. Co to je zbytečně drahý toner? No je to takový, který vám zpravidla nabídne výrobce dané tiskárny. Snadno totiž můžete zjistit, že takový toner je až pětkrát dražší, než alternativní tonery. Pořídit levné tonery dnes přitom není žádný problém, navíc se bude jednat o tonery, které kvalitou tisku nijak nebudou zaostávat za originálním tonerem. Takový toner dnes můžete pořídit se všemi certifikacemi, které zajišťují jeho plnou kompatibilitu s kompatibilní tiskárnou a kvalitu tisku. Důležité je ohlídat si kompatibilitou, kde musíte zvolit takový toner, který:

  • Odpovídá vaší značce tiskárny
  • Je kompatibilní s vaším modelem tiskárny

Kompatibilita je důležitá

Je zřejmé, že je potřeba koupit takový toner, který je určen pro vaši značku tiskárny. Musíte tak samozřejmě například zvolit tonery Canon, pokud máte tiskárnu třeba právě od tohoto výrobce. Dále je potřeba se zaměřit ale také na kompatibilitu s konkrétním modelem tiskárny, protože každý toner samozřejmě není kompatibilní se všemi tiskárnami. Zpravidla ale platí, že jeden toner je kompatibilní s několika modely tiskáren. Specializované prodejny a e-shopy, které se zaměřují na prodej tonerů, vám však pomohou objednat přesně takový toner, který potřebujete. V rámci nákupu na internetových stránkách je to více než jednoduché.


Další články