Barevné kontaktní čočky pro parádu i každodenní nošení

červené oči
Foto: Pexels

Barevné kontaktní čočky se staly v posledních letech doslova hitem. V podstatě jde o klasické čočky, jen jsou navrženy tak, aby měnily vzhled duhovky, aniž by narušovaly zrak. Ať už tedy hledáte přirozený odstín jako je hnědá, modrá, zelená nebo strašidelnou variantu třeba na Halloween či něco extravagantního na party, můžete bez obav zvolit barevné čočky levné.

Je dobré vědět

Nejprve je nutné zmínit, že lze barevné kontaktní čočky pořídit dioptrické i nedioptrické. Máte-li oční vadu, musíte si pořídit odpovídající dioptrické čočky. Naopak, máte-li zrak v pořádku, je pro vás určena nedioptrická varianta.

Barevné čočky nemusí zcela změnit váš vzhled, ale dobře poslouží třeba v případě, když chcete zintenzivnit svoji přirozenou barvu očí. Ačkoliv si je mnoho lidí spojuje spíše se zábavou, možná budete překvapeni, kolik lidí nosí tuto pomůcku každý den jen pro drobné kosmetické úpravy.

Vybíráme barevné kontaktní čočky

Nejdůležitějším kritériem výběru je samozřejmě důvod, proč chcete čočky používat. Pokud chcete zcela změnit vzhled vašich očí například na večírek, výběr je jednoduchý a nemusíte řešit žádné detaily. Vaše oči mohou mít pohled tygra nebo třeba mimozemšťana. Jestliže chcete jen upravit váš stávající odstín a nechcete mít oči nepřirozeně výrazné, volte jemnější barvy, takzvané tónovací čočky. Barevné čočky levně seženete třeba na e-shopu Top-crazy.cz.

Je nošení barevných kontaktních čoček bezpečné?

Ať už si kupujete barevné kontaktní čočky jen pro kosmetické účely nebo s korekcí zraku, měli byste před tím navštívit svého očního lékaře. V podstatě ale není třeba se obávat rizika, které by mohlo plynout z jejich nošení. Barva v čočkách nepřichází do kontaktu s povrchem oka, a tak je můžete bez obav používat. Nutné je samozřejmě dodržovat základní hygienické zásady, které jsou spojeny především s nasazováním čoček a jejich ukládáním do pouzdra.


Další články