Stěhování nemusí být noční můrou, jen to chce vzít za správný konec

stěhování kvalitně

Říká se, že je lepší vyhořet, než se stěhovat. V případě, že se tohoto náročného úkolu zhostíte sami, může být pořekadlo pravdivé. Proč ale riskovat?

Stěhování jako noční můra

Představte si takové přestěhování v Praze. Sbalíte si veškerý svůj majetek do několika krabic, připravíte nábytek, nádobí a další cenné věci. Půjčíte si dodávku, jako pomoc si vezmete silného kamaráda a jde se na věc. Jenže co vás čeká? Úzké uličky v centru města, malé výtahy ve vysokých panelácích na sídlištích, problémy s parkováním, modré zóny a další překážky, které by vás v první chvíli ani nenapadly. Nakonec si říkáte, jestli máte tohle trápení zapotřebí kvůli pár ušetřeným korunám. Ale to stále není to nejhorší. Po rozbalení krabic zjistíte, že se vaše milované nádobí rozbilo a na nábytku jsou také nějaké šrámy. Navíc ještě musíte vyhodit věci, které si do nového bydlení už prostě brát nechcete. To je snad opravdu lepší vyhořet.

Když je stěhování hračkou

A teď si představte, že potřebujete odstěhovat byt nebo dům mimo Prahu, klidně na druhý konec republiky, nebo dokonce i do zahraničí. Zvednete telefon, či napíšete email a tím pro vás starosti se stěhováním končí. Obrátíte-li se na profesionály, nemusíte se stresovat s náročným hledáním parkovací plochy, ani si nemusíte ničit záda nošením těžkých břemen. Zároveň budete mít jistotu, že vše zůstane nepoškozeno. A kdyby ne, pak je zde pojištění, které mají profi stěhováci vždy zajištěné.

Nechat se přestěhovat odborníky má ale i další benefity. Nepotřebný starý nábytek nemusíte řešit, stěhováci jej sami zlikvidují a odevzdají do sběrného dvora. Klavír do patra je pro ně rutinou a porcelán bude během cesty jako v bavlnce. Poradí si s trezorem i s náročným stěhováním kanceláří. Proč se tedy trápit? Díky kvalitnímu přestěhování ušetříte čas, záda, nervy, nádobí i nábytek.

Tip: Pokud byste si chtěli vyklidit například harmapádí z půdy v klidu sami s předstihem, můžete si na to objednat velkoobjemový kontejner a jeho odvoz máte rovněž bez práce a starostí.

Další články